DárkyRady a tipy

Jak vyrobit pro děti sliz?

I když sliz se v Americe využívá převážně během Halloweenu, děti si s ním mohou hrát opravdu v každé situaci. Také si vaše děti rády hrají se slizem, ale ty v obchodech jsou drahé? No a co víc, děti věci často ztrácejí, takže neustále kupujete nové a nové kousky. Když to vše spočítáte, tak je to poměrně vysoká částka, že?

Vyrobte si vlastní sliz!

Pro děti je už samotný proces výroby neskutečná zábava a legrace. Naučí se něco nového, uvidí něco nového a na samotném konci procesu je čeká tolik oblíbený sliz! Co víc si přát? Můžete experimentovat s přísadami, přidávat třpytky podle vlastního uvážení, podle toho, jak si děti přejí. Pokud nedopatřením tento sliz ztratí, nebude to taková škoda, jako když se ztratí ten drahý z obchodu. Postupujte podle návodu a udělejte svým dětem spoustu slizu, se kterým si budou moci hrát!

Co budete potřebovat:

  • 115g lepidla
  • ½ polévkové lžíce jedlé sody
  • 1 polévková lžíce roztoku pro kontaktní čočky
  • Potravinářské barvivo
  • Třpytky

Jak postupovat:

Lepidlo, jedlou sodu a roztok pro kontaktní čočky dejte do jedné misky a velmi pečlivě smíchejte. Pokud chcete sliz barevný, můžete přidat potravinové barvivo v různých barvách a různých intenzitách. Pokud děti chtějí třpytky, pak přidejte podle potřeby třpytky. Můžete kombinovat barvu i třpytky.

Je-li sliz suchý, pak můžete přidat další roztok pro kontaktní čočky. Nebo naopak, pokud se vám hmota zdá příliš řídká, přidejte zase jedlou sodu, podle vlastního uvážení a potřeby.

Velmi dobře promíchejte a vytvořte tak sliz, který můžete vložit do krabiček. Děti tak budou mít svou hračku kdykoliv k dispozici a budou si moci vzít sliz i ven. Navíc společně můžete vytvořit různé barevné kombinace, třpytivé, bez třpytek a podobně. Záleží jen na vás a především pak na fantazii vašich dětí!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button