DárkyRady a tipy

Tip na dárek: Jak si vyrobit vlastní vonné svíčky?

Vánoce se kvapem blíží a vy hledáte tipy na originální vánoční dárky? Nevíte, co přesně koupit? Co takhle letos vánoční šílenství v obchodech vynechat a něco vyrobit? Vždyť je přece vždycky velmi příjemné a hezké, když dostanete ručně vyrobený dárek. Ten, který vám jej dává, si na vás vyhradil čas, myslel při výrobě dárku na vás a vaše potřeby. Toho je nutno cenit si ještě víc.

Jaký dárek vyrobit?

Můžete vyrábět náušnice, náramky nebo také záložky do knihy či například hedvábné šály a kravaty. Možností je opravdu velká spousta! My vás v dnešním článku naučíme jak si vyrobit vlastní vonné svíčky. Jsou skvělé nejen jako dárek k Vánocům, ale můžete si je vyrobit i pro vlastní potřebu. Zapálená svíčka neodmyslitelně patří k podzimu a zimě obecně. Jak na to?

Co budete potřebovat?

 • Hrnec s dvojitým dnem
 • Teploměr
 • Svícny nebo sklenice
 • Vosk
 • Vonný olej (podle vlastního uvážení)
 • Knoty pro výrobu svíček

Jak na to?

Výroba svíček není hotová za pár minut, chce to určitý čas. Můžete využít nejrůznější vonné oleje, například skořici, vanilku, růži, jahodu a mnoho dalších. Je to jenom na vás, jakou vůni zvolíte. Nyní už se vrhneme na samotnou výrobu!

 1. krok – Jdeme na knot

 

Můžete si koupit již předem sestavený knot, ale zde musíte přesně vědět, jak velkou svíčku hodláte vytvářet. Proto můžete knoty také sestavit. Jednotlivě koupit knoty pro výrobu svíček a plíšek pro knoty. Většinou je můžete koupit v sadě a vyrobíte tak mnoho kusů svíček. Knot dáte jednoduše dohromady a tím pádem můžete odstřihnout knot pro svíčku dlouhý tak, jak potřebujete.

 1. krok – Rozpusťte vosk

Pro tavení vosku potřebujete hrnec s dvojitým dnem. Ten položte na varnou desku sporáku a nasypte do něj všechen vosk. Zapněte varnou desku a pomalu vosk roztavte. Je důležité sledovat teplotu vosku. Zahřívejte vosk na 82 stupňů Celsia.

 1. krok – Zchlaďte vosk

 

Když je vosk na požadované teplotě a všechny kousky vosku jsou již roztaveny, dejte hrnec stranou z varné desky a přidejte vonné olejíčky nebo barvu (pro efekt). Následně nechejte zchladit vosk na 52 stupňů Celsia. Vosk zůstane i během této teploty v kapalném stavu.

 1. krok – Nalijte vosk do svícnu nebo sklenice

Jakmile dosáhne vosk požadované teploty, pomalu a pečlivě přelijte vosk do svícnu nebo sklenic. Zkontrolujte, zda je vše v pořádku (spodní i horní okraj) a pokud je tomu tak, aplikujte do svícnu nebo sklenice knot. Knot musí být uprostřed sklenice, aby byl knot na úplném dně sklenice, vezměte dřívko a zatlačte ke dnu. Potřebujete, aby knot držel, proto využijte dřívko nebo vařečku, o kterou knot opřete (podobně jako na fotografii).

 1. krok – Upravte knot

Nechejte svíčku několik hodin pečlivě ztuhnout. Poté zkraťte knot podle potřeby. A máte hotovo!

Takto vyrobená svíčka umí udělat opravdu spoustu radosti. Jak jsme výše zmínili, můžete vyžívat nejen vonné oleje, ale také různé barvy, třpytky a další dekorace. Vyrábět svíčky tak nikdy nebylo jednodušší. V porovnání s těmi v obchodě je jejich cena velmi nízká.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button