Krása a módaRady a tipy

Ruce váš věk neprozradí. Dopřejte jim stejnou péči jako obličeji

Každá žena touží vypadat mladší než ve skutečnosti je. Je to přirozené a řadě z nás se to díky vhodné kosmetice a lichotivému líčení může podařit. I když máte obličej bez vrásek, jsou i jiná místa, která mohou prozradit váš věk. Například ruce. Právě na nich je kůže velmi jemná a bez správné péče se na ní rychle začnou projevovat příznaky stárnutí. Jak je zpomalit?

Ruce vyžadují vaši pozornost

Rukama děláme úplně všechno. Pracujeme, uklízíme, saháme i na špinavé věci. Kůže na nich je neustále namáhaná. Vyžadují tedy naši pozornost a péči. Pokud si chráníte obličej UV faktorem téměř nepřetržitě, měla byste ho použít i na ruce. Jsou také vystavovány slunečním paprskům a ty škodí kůži stejně jako na obličeji. Výsledkem je víc vrásek a pigmentových skvrn, kterým říkáme stařecké a právě ty umí přidávat na věku docela hodně. Proto se vyplatí také ruce chránit vhodnými přípravky, a to zejména v létě, kdy jsou prakticky pořád na slunci.

Krém pořád při ruce

Je to jednoduché – když kůže nemá dostatek hydratace, jemné vrásky a linky jsou viditelnější. Kůže rychleji stárne, ochabuje, působí mdle a vyčerpaně. Proto používejte krém i během dne, kdy kůži vysušujeme častým mytím rukou. Nejlepší je ale namazat ruce těsně před spaním, protože krém pak působí celou noc. Na trhu najdete nepřeberné množství krémů. Jen jen na vás, kterou značku zvolíte, spíše ale sledujte složení krémů. Vyberte si proto ten správný pro váš typ pokožky. Pokud trpíte na zarudlou a suchou kůži, skvělé pro vás budou ty s přízviskem „repair“ nebo „ochranný“. Na kůži vytvoří jemný povlak, který ji chrání před vnějšími vlivy. Jestliže vás suché ruce zatím netrápí, není nutně potřeba volit hutné krémy, postačí i lehká hydratační emulze. Tu aplikujte ideálně po každém mytí rukou, kdy kůže ztrácí svou přirozenou ochranu.

Chraňte je

Peeling dopřávejte pravidelně i vašim rukám. Pomůže k tomu, aby jejich pokožka byla hebká, jemná a zářivá. Současně s peelingem můžete použít zjemňující krémy, které vás zbaví hrubých a ztvrdlých míst. Těm můžete předejít, když budete ruce chránit rukavicemi při domácích pracích nebo při zahradničení. Rozhodně není vhodné používat agresivní čisticí přípravky bez ochrany. Možná na první pohled nic nepoznáte, ale vaše pokožka rukou tím nesmírně trpí. Rukavice navlékejte při umývání nádobí, při úklidu koupelny a kdykoliv jindy, kdy se vaše kůže může dostat do kontaktu s chemikáliemi.

Co s žílami?

Vystouplé žíly mohou vašim rukám přidávat léta. U některých z nás jsou více viditelnější než u druhých a nic moc s tím nenaděláme. Je to prostě otázka genetiky. Možností je se svěřit do péče lékařů a podstoupit jejich odstranění. To je ale trochu drastická metoda a má svá rizika. Zkusit můžete speciální korektory, které mají žlutou nebo oranžovou barvu a pomohou alespoň zmírnit výrazné zabarven žilek. Tyto barvy totiž potlačují fialovou, a proto je můžete zkusit i na žíly.

Jak vrátit čas

Na obličej používáme všelijaká séra a krémy nabité látkami, které bojují proti vráskám. Tak proč je nepoužít i na ruce? Je to pořád ta stejná pokožka jako na obličeji. Když trochu těchto malých zázraků aplikujete i na ruce, jistě se jejich vzhled zlepší.

Nehty jako ozdoba

Nehty jsou naší vizitkou. Věnujte jim tedy stejnou péčí rukám. Pokud jste vyznavačkou přírodních nehtů, vystačíte si s vyživujícím lakem, který nehty posiluje. Nezapomeňte se starat i o nehtovou kůžičku. Postačí, když si krém na ruce pečlivě vetřete i do oblasti okolo nehtového lůžka. Díky tomu budou i vaše nehty zdravější a vyživené. Krásné nehty jsou to první, čeho si řada mužů všímá.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button