Dům a zahradaRady a tipy

Vyrobte si sami – snadné podtácky, které si zamilujete!

Poohlížíte se v obchodech po nějakých moderních a krásných podtáccích? Doma žádné nemáte a máte upřímně hrůzu z toho, že si na váš stůl někdo postaví orosenou sklenici? Voda by byla ještě dobrá, ale občas se stane, že po sklenici stéká kapka vína, piva, jiného destilátu, sladkého nápoje a to vše ulpívá na vašem stole. Přirozeně to nikdo ihned neutře, takže to více či méně působí na lak a dřevo stolu. Už jste přemýšleli, že si vyrobíte své vlastní podtácky pod hrnečky a sklenice? Není to vůbec nic složitého, stačí vám pár věcí, kreativita a je hotovo!

sklenice

Originální podtácky

Můžete je vyrábět z různých materiálů, návodů je velká spousta. My přinášíme tipy na kachličkové podtácky. Máte doma zbytky, které vám zůstaly z modernizace koupelny? Nebo jste někde viděli kachličky v moderních tvarech. Vyrobte si i vy doma moderní a nevšední podtácky. Je to velmi jednoduché!

Co budete potřebovat:

  • Dlaždičky
  • Akrylová barva
  • Štětce
  • Elmer lepidlo
  • Malířská páska
  • Nůžky
  • Tužka
  • Průhledný lak nebo sprej

Jak postupovat:

Vezměte dlaždice a pečlivě je umyjte, následně osušte. Ke spodní části dlaždice můžete připevnit kus látky, plsti nebo cokoliv jiného. Díky tomuto kroku vám dlaždice nepoškrábnou či jinak neznehodnotí stůl nebo plochu, kam budete podtácky pokládat.

Jste-li zruční, můžete vzít rovnou barvu a začít kreslit tvary nebo obrázky podle vlastního uvážení. Pokud si nejste svým umem jistí, doporučujeme předkreslit návrhy tužkou a následně se chopit barvy.

Barvu můžete volit podle vlastního uvážení, někdo sáhne po klasické černé, jiný zase chce podtácky barevné a moderní. Nechejte dobře zaschnout a je-li barva pro vás méně viditelná, pak znovu aplikujte a nechejte pořádně zaschnout. Někomu však může stačit jen jedna vrstva, je to na vás.

Následně přistupte ke konečnému nátěru. Ten můžete aplikovat pomocí průhledného laku nebo čirého postřiku. Můžete aplikovat dvě až tři lehké vrstvy. Jakmile jste hotoví, přichází poslední finální schnutí. To bývá někdy i celý den, nechejte konečnou vrstvu opravdu pořádně zaschnout, aby se vám s podtácky potom lépe pracovalo.

Barvy se díky nátěru hezky sjednotí a budou vypadat krásně. Kromě toho můžete začít podtácky používat a už nikdy nebude váš stůl pokapaný od vody nebo od jiných nápojů. Věčná kolečka vás tak nebudou terorizovat. Můžete si celou metodu vyzkoušet s dětmi, podtácky jsou skvělé jako dárek pro vaše přátelé či příbuzné.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button