Spolupráce

Když likvidace vozidla, tak jedině v Ostravě a ekologicky

Bez automobilů bychom v dnešní době nedali ani ránu. Přece jenom je to pohodlné cestování, které je mnohdy i levnější, než cestování městskou hromadnou dopravou. Navíc jsme svým pánem – nemusíme se ohlížet na čas, aby nám neujel vlak nebo autobus. Samozřejmě takový automobil není nic levného – zejména tehdy, kdy se pokazí.

Do oprav vozidel vrážíme neskutečné množství peněz a vůz pak stejně odejde a je nutné ho zlikvidovat. A jakožto majitel vozu je třeba, abyste se vy o likvidaci vozidla postarali.

Každý vůz má svou životnost – někdy je tu s námi déle, jindy krátce. Vždy záleží na tom, jak se o vůz staráme, jak ho posloucháme. Ať už ho však na konci jeho života budeme muset zlikvidovat z jakéhokoliv důvodu, je třeba vědět, že lze zlikvidovat ekologicky, a to například v Ostravě.

Jak postupovat při likvidaci vozidla?

Jestliže likvidujete vozidlo, možná nevíte, jak při takové likvidaci postupovat. Nejdříve je třeba, abyste ho přivezli do příslušného areálu, například do firmy H+P Autodemont, kde probíhá likvidace vozidel v Ostravě, kromě toho se firma zaměřuje i na výkup autovraků, pneuservis a na montované haly. Vždy je třeba, aby auto bylo v areálu fyzicky přítomno, jinak ho nelze zlikvidovat.

Musí o likvidaci zažádat jenom majitel vozu?

Dále je třeba, abyste zažádali o likvidaci vozu. To lze však jenom v případě, že jste skutečně majitelem vozu. Nikdo jiný o likvidaci vozu nemůže zažádat. Jestliže nejste přímým majitelem vozu, je třeba mít plnou moc od majitele, která nemusí být ověřena notářem. Jestliže jste vrak automobilu nebo automobil zdědili, myslete na to, že do areálu je třeba přijít i se zápisem o dědictví.

Pak jen odhlaste auto z evidence

Tato likvidace je nutností – je to podmínka toho, aby bylo auto vyřazeno z evidence motorových vozidel. Jestliže budete mít protokol o likvidaci vozidla, zajdete s ním na příslušný úřad a vozidlo trvale vyřadíte z evidence motorových vozidel.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button