Rady a tipy

5 čistících typů od babiček, které opravdu fungují

Úklid je přirozenou součástí našich životů. Čištění oken a nábytku, praní oblečení anebo péče o nás samotné – to vše na našem denním pořádku. Ačkoliv se ale snažíme všechny tyto úkony provést co nejlépe, občas nastane situace, kdy prostě nevíme kudy kam. V ten moment přichází na řadu naše babičky a jejich moudré rady. Věřte tomu nebo ne, ale v úklidu se tyto ženy skutečně vyznají – nechme si od nich poradit!

Arašídové máslo na vlasy zasažené žvýkačkou

Až přijde příště vaše s dcerka s pláčem a s žvýkačkou ve vlasech, nesahejte hned po nůžkách. Raději zabruslete do špajzky pro arašídové máslo. Nechte ho hodinku vstřebat a uvidíte, jak půjde snadno odstranit!

Krásná podlaha pomocí jedlé sody

Dokonce i s masy čistících výrobků v regálech supermarketů je jedlá soda stále nejlepším a nejspolehlivějším čistícím prostředkem. Naše babičky věděly, jak hodně jsou jednoduché věci efektivní. V kombinaci s vodou vytvoří dokonalou směs s jejíž pomocí bude vaše podlaha nejenom úžasně čistá, ale také zářivá a zkrátka… perfektní!

Zářivé příbory díky zubní pastě

Všichni milujeme čistící prostředky, které jsou součástí naší domácnosti. Na naleštěné stříbrné příbory prostě není nic lepšího, než zubní kasta… a starý zubní kartáček. Babičky ze zkrátka vyznají ve všem!

Jak odstranit lepidlo?

Jak si poradit např. s odolným dětským tetováním anebo s dehtem? Odpověď je snadná: olivový olej! Stačí trochu hadříku s olivovým olejem a uvidíte, jaké se budou dít zázraky!

Sůl jako prevence blednutí barev

Naše babičky na osolenou vodu přísahají: schválně, zkuste to taky! Vaše oblečení nikdy nevybledne…

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button