Rady a tipy

5 osvědčených tipů pro všechny vlastníky brýlí

Čištění skel

Nejlepší látkou na čištění brýlí jsou mikrovlákna, která vám nepoškrábají čočky a přitom odstraní veškerou špínu. Proto vám radíme: nikdy nečistěte brýle lemy košile anebo bundy, akorát si poškodíte skla a požadovaného efektu stejně nedosáhnete. Na čištění používejte výhradně hadříky od vašeho optika a to v kombinaci se speciálním sprejem.

Prevence proti zamlžení během větrných dnů

Chladné a mrazivé počasí je jedním z nejčastějších důvodů vašich zamlžených brýlí. Jak tomu předejít? Naprosto jednoduše, požádejte vašeho optika o speciální tekuté mýdlo anebo sprej, kterým můžete vaše skla ošetřit a ve větrném počasí pak budete vysmátí. Opravdu, zkuste to.

Najděte brýle i ve tmě

Naneste na vaše pouzdro tenkou vrstvu fluorescenčního laku a uvidíte, že se vám brýle ve tmě nikdy neztratí (nenecháváte-li tedy brýle stále na jiných místech po bytě).

Jak vybrat správný tvar rámečků?

Pokud máte oči posazené dále od sebe, rozhodujte se spíše pro brýle s výrazným mostem, to upoutá pozornost a vaše očka tak budou vypadat méně vzdálená. V opačném případě zvolte obroučky, které se rozšiřují, ideálně i s ozdobnými prvky. Schválně, zkuste v optice různé druhy obrouček – uvidíte, že máme pravdu.

Pro řidiče

A na závěr rada pro řidiče: nenechávejte nikdy své brýle na pulubní desce vystavené přímému slunci. Při dlouhodobém vyšším zahřátí brýle ztrácí ochranné účinky a dokonce vám mohou popraskat i skla! Skladujte je raději v přihrádce, kam se na ně sluníčko nedostane a kde se nepoškodí.

 

 

 

 

 

 

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button