Rady a tipyZdraví

Zbavte se akné jednou pro vždy

Akné na ramenou a zádech

Některé druhy akné na zádech a ramenou jsou způsobeny utaženými popruhy batohů, kabelek anebo příliš přilnavým oděvem. Pokud jsou ale vaše pupínky zarudlé a hnisavé, na vině budou spíše reakce na čistící prostředky a chemikálie ve vaší domácnosti. Častým důvodem může být také láska ke smaženým a nezdravým pokrmům…

Tento druh akné můžete nicméně ošetřit pomocí domácí lázně se slanou vodou anebo směsí vody a jablečného octa v poměru 1:2.

Akné na pažích

Za problémy s kůží a to zejména na pažích mohou často alergické reakce na detergenty anebo antibiotika, vyjímkou nejsou ani pupínky infekční, které si bohužel můžeme odnést z návštěvy bazénu anebo tělocvičny.

Pokud jsou vaše pupínky tedy důvodem jiného, než-li infekčního, můžete s nimi začít bojovat s pomocí bramborové šťávy. A jak na to? Prostě nakrájejte surový brambor na polovinu a přetřetě jím postižená místa. Po půl hodině by se měla bramborová šťáva krásně vstřebat a vy ji můžete opláchnout.

A jak na akné na hrudníku?

Nejčastější příčinou akné na hrudníku je prostá alergická reakce na prací prášek anebo sprchový gel. Vyjímkou není ani reakce na různé mořské plody anebo studené nápoje. Na tento malý problém máme ale jednoduchý tip: smíchejte sodu s vodou a tuto kaši pořádně vmasírujte na postiženou pokožku. Nakonec umyjte vodou.

 

 

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button