Dům a zahradaRady a tipy

Tyto tři typy osvětlení potřebuje každý pokoj

Oscar de la Renta to řekl správně „nejdůležitější věcí je perfektní osvětlení za všech okolností“. Během dlouhých zimních dní je to víc, než důležité a pravdivé. Brzy se stmívá, pozdě rozednívá a to nikoho netěší. Častěji a častěji tak sáhnete po osvětlení, které dodává pokoji tolik potřebné světlo.

Rovnováha mezi světly

Mít krásný a dokonalý interiér je důležité pro mnoho jedinců. Je důležité mít dostatečné množství světla, abyste mohli v zimních měsících dělat vše, co potřebujete a nekazily se vám oči. Interiérový designér poukazuje na to, že vše je o nalezení správné rovnováhy mezi těmito třemi typy osvětlení.

Okolní osvětlení

Lustry, zapuštěné osvětlení nebo svícny. Okolní osvětlení zajišťuje rovnoměrné osvětlené celé místnosti. Použití stmívače s okolním osvětlením vám přináší kontrolu nad úrovní osvětlení. Večeře s přáteli a rodinou může být jasnější. Stmívač vám může pomoci stejný prostor zahalit do romantického hávu, vytvořit romantický večer nebo jemné osvětlení při sledování filmů.

Úkolové osvětlení

Toto osvětlení je zvláště důležité při provádění specifických úkolů jako například vaření, domácí úkoly, úkony v koupelně, psaní a podobně. V kuchyni použijete osvětlení na pracovní ploše. Stylové stolní lampy a stojací lampy poskytují dokonalé úkolové osvětlení v obytných místnostech a ložnicích. Osvětlení pro koupelny se může provádět za pomoci svícnů, koupelnových tyčí. Pro moderní vzhled se doporučuje závěsné světlo, které je stále populárnější.

Účelové osvětlení

Designér doporučuje používat toto osvětlení pro konkrétní objekty jako umění, sochy, knihovny a podobně. Může se používat pro zvýraznění textury zdi či jiné architektonické prvky. Klasické osvětlení a obrazové světla jsou nejběžnějšími typy osvětlení, které najdete. Do této kategorie patří také svíčky. Tato osvětlení přináší skvělou atmosféru, která je intimní a krásná.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button