Rady a tipyZdraví

Zabojujte proti nachlazení díky síle přírody: Domácí sirupy pomohou

Jak se mění roční období, mění se i naše náchylnost k nachlazení. Místo toho, abychom sáhli po volně prodejných lécích, je daleko lepší nejprve se o pomoc obrátit k přírodním prostředkům na zmírnění příznaků a podporu imunitního systému.

Domácí sirupy představují uklidňující a účinný způsob, jak se vypořádat s rýmou a bolestmi v krku, které nachlazení často provázejí. Pojďme zjistit, které přírodní látky na rýmu a nachlazení skutečně zabírají a jak si můžete připravit sirupy s použitím přírodních ingrediencí, které vám mohou pomoci v boji s otravným virem.

Sirup z medu a citronu

 • 1 šálek medu
 • Šťáva ze 2-3 citronů
 • 1 lžička strouhaného zázvoru (nepovinné)

V hrnci zahřejte med na mírném ohni, ale dávejte pozor, aby se nerozvařil. Do medu vymačkejte citronovou šťávu a dobře promíchejte. V případě potřeby přidejte nastrouhaný zázvor pro další posílení imunity. Než směs přelijete do čisté sklenice, nechte ji vychladnout. Podle potřeby užívejte jednu polévkovou lžíci tohoto sirupu na zklidnění bolesti v krku a posílení imunity.

Sirup z česneku a medu

 • 5-6 stroužků česneku, rozmělněných
 • 1/2 šálku medu
 • Šťáva z 1 citronu

V malé sklenici smíchejte mletý česnek, med a citronovou šťávu. Dobře promíchejte, aby se česnek obalil medem. Směs nechte odstát alespoň 24 hodin, aby se chutě spojily. Užívejte jednu čajovou lžičku tohoto sirupu denně, abyste posílili svůj imunitní systém a zahnali příznaky nachlazení.

Sirup z černého bezu

 • 1 šálek sušených bezinek
 • 4 šálky vody
 • 1 tyčinka skořice
 • 1 kousek zázvoru nakrájený na plátky
 • 1 šálek medu

V hrnci smíchejte bezinky, vodu, skořici a zázvor. Směs přiveďte k varu, poté snižte teplotu a vařte 30-40 minut, dokud se tekutina nezredukuje na polovinu. Směs přeceďte přes jemné síto nebo plátýnko, přičemž na bobule pořádně zatlačte, aby se z nich dostala všechna tekutina. Před vmícháním medu nechte tekutinu mírně vychladnout. Sirup přelijte do čisté sklenice a uložte jej do chladničky. Užívejte jednu polévkovou lžíci sirupu z černého bezu denně na podporu imunitního systému a zkrácení doby trvání nachlazení.

Sirup z kurkumy a zázvoru

 • 1/2 šálku medu
 • 1 polévková lžíce nastrouhané čerstvé kurkumy
 • 1 polévková lžíce nastrouhaného čerstvého zázvoru
 • Šťáva z 1 citronu

V hrnci smíchejte med, nastrouhanou kurkumu, nastrouhaný zázvor a citronovou šťávu. Směs zahřívejte na mírném ohni za stálého míchání, dokud se med nezahřeje a dobře se nespojí s ostatními přísadami.  Odstavte z ohně a nechte sirup vychladnout, než jej přelijete do čisté sklenice. Denně užívejte jednu polévkovou lžíci tohoto sirupu ke zmírnění zánětů, posílení imunity a zmírnění příznaků nachlazení.

Všechny tyto sirupy se skládají z čistě přírodních surovin, které jsou dobře známé pro své protizánětlivé posilující účinky na celý organismus. Můžete je užívat nejen preventivně, ale také tehdy, když už vás bacil chytne a vy se s ním musíte nějak vypořádat.

Když vás přepadne rýma, využijte tyto domácí sirupy jako přírodní alternativu k volně prodejným lékům na nachlazení. Tyto sirupy, které obsahují složky posilující imunitu, jako je med, citron, česnek, černý bez, kurkuma a zázvor, mohou pomoci zmírnit příznaky a podpořit přirozenou obranyschopnost vašeho těla. Ať už dáváte přednost uklidňujícímu elixíru z medu a citronu, nebo silnému odvaru z česneku a medu, domácí sirup si vybere každý. Takže až příště ucítíte, že se na vás blíží nachlazení, sáhněte po některém z těchto domácích přípravků a nechte přírodu působit její kouzla.

ZDROJ: https://living.iprima.cz/zahrada-uzitkova-zahrada-recepty-domaci-sirup-proti-kasli-ryme-chripce
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Pixabay: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/lzice-sladky-liti-med-33260/

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button