Dům a zahradaZdraví

Jaká náplň je vhodná do našich lůžkovin?

Spánek je velice důležitou součástí našeho života. V tomto čase má tělo čas nejen na relaxaci, ale i regeneraci, je v útlumu, teplota se snižuje a proto používáme přikrývky. Musí být z kvalitního materiálu, aby si tělo dokázalo udržet optimální teplotu po celou dobu spánku. Udělejte si čas a věnujte jej vhodnému výběru přikrývek a polštářů. Jejich kvalita je především daná výplní. Kromě klasického peří, které je již dnes na ústupu, trh nabízí celou řadu materiálů.

Protialergické výplně

Do této kategorie řadíme především PES (polyesterové) kuličky, které se vyrábějí z dutého vlákna, a PUR (polyuretanové) válečky. Díky umělým vláknům jsou tyto náplně zdravotně nezávadné a tudíž vhodné především pro alergiky.

Přírodní vlněná náplň

Do této kategorie patří ovčí vlna, která má vynikající izolační vlastnosti.

Mykané rouno najdete jako náplň v přikrývkách, ale i spacích pytlů nebo zimních bund. Dokonce může vyplňovat dětské hračky či sedáky. Díky umělým vláknům má rouno protialergické vlastnosti. Vlákna k sobě nejsou nijak fixována, tudíž má rouno velký objem a je krásně nadýchané.

Přírodní náplně

V této skupině bychom našli pohankové a špaldové slupky, které vznikají loupáním zralých semen. Jsou velmi jemné, elastické a přizpůsobí se tvaru vašeho těla. Používají se také jako náplň do podložek na sezení při meditacích či cvičení jógy. Díky svým vlastnostem pomáhají při zlepšování zdravotního stavu a uvolňují od bolesti. Dají se koupit i malé polštářky, které nahřejeme a přikládáme na bolavé svaly či klouby. Slupky drží dlouho dobu teplo.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button