Krása a módaRady a tipy

Vyrobte si moderní džíny s aztéckými vzory

Za okny praží slunce, je léto. Vy přemýšlíte, čím ozvláštníte své džíny? Popřípadě máte ve své skříni kraťasy, tříčtvrteční délku kalhot a nevíte, čím je oživit? Chtělo by to možná něco, co bude vypadat moderně. Možná nějaké orientální vzory? Co takhle vyzkoušet aztécké motivy? Nemusíte nutně pro nový kousek do obchodu, vyrobte si je!

Aztécké vzory

Nemusíte utrácet peníze za nové kousky oblečení. Vytáhněte nějaké starší džíny, pokud jste trošku zruční, můžete je také zkrátit, popřípadě nechat tak a vytvořit krásné aztécké vzory. Je to velmi jednoduché, můžete popustit uzdu své fantazii a tím pádem vytvořit velmi zajímavé a neotřelé kombinaci. Máte ve skříni kousky kalhot, které už z nějakého důvodu nenosíte? Vdechněte jim jiskru a ozdobte je těmito jednoduchými vzory! Jak si aztécké džíny vyrobit?

Co budete potřebovat:

  • Džíny
  • Bělidlo
  • Permanentní fix na textil

Jak postupovat:

Ze všeho nejdřív vezměte kalhoty a namočte kousek z nich do bělidla. Ideální jsou právě nohavice, my doporučujeme zhruba 2 centimetry, ale samozřejmě je to na vás. Nechejte několik hodin a poté vytáhněte, nechejte usušit. Po vysušení přichází na řadu kreslení vzoru na džíny.

Jste-li zruční a dovedete nakreslit vzorek jen tak, pak nepotřebujete žádnou inspiraci nebo šablony. Pokud si chcete být jistí, můžete na internetu najít vzory, které se vám budou líbit a hodin! My jsme využili aztécké vzory, ale můžete sáhnout takřka po čemkoliv. Srdíčka, hvězdičky, motýlci…je to jen na vás a vaší fantazii!

Začněte kreslit vzorek na první nohavici. Jednodušší je, když si nakreslíte vzorek jako předlohu s pomocí tužky. Následně obtáhnete s pomocí permanentního fixu. Tím eliminujete škrtance a podobně. Jakmile máte první nohavici hotovou, pak se vrhněte na druhou.

Jakkoliv jste u první nohavice mohli být kreativní, u té druhé se držte striktně předlohy a to přesně první nohavice, kterou jste kreslili. Pozor na zrcadlení, toho se také držte, aby vše vypadalo dobře.

A co dál? Stačí už jen džíny na sebe obléknout a máte hotovo! Vyrazte do ulic a oslňujte svými originálními a moderními kalhotami!

TIP: nemusíte zdobit jen spodní nohavice, ale s pomocí permanentního fixu můžete ozdobit zadní kapsy či cokoliv jiného. Je to jen na vás, můžete použít klasický černý fix, popřípadě nějakou barvu!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button