Krása a módaRecepty

Co dělat, aby vaše řasenka vydržela déle? Máme tipy!

Řasenka, pokud si jí chcete pořídit opravdu kvalitní, není často levnou záležitostí. Vysychá velmi rychle a to znamená jediné. Musíte jí ihned vyměnit a pořídit si novou. Jdete do obchodu a tam sáhnete po nové. Často se tak stává, že kupujete novou řasenku každé tři měsíce. Je možno udělat něco, aby vám řasenka vydržela déle?

Základ každého make-upu

Řasenka je základem každého make-upu. Je jedno, jestli si nanášíte výraznější líčení nebo jen takové lehké, až nude líčení, řasenka je základem každého z nich. Umí rozzářit váš pohled. Nemusíte využívat tužky na oči nebo výrazné oční stíny, pokud se na to necítíte. Řasenka to hravě zvládne sama, rozzáří celé oko.

Hledáte nejrůznější tipy a rady, jak prodloužit životnost řasenky? Existuje spousta metod, jako například nepumpovat kartáčkem v řasence, protože do ní vpouštíte vzduch, který napomáhá k vysychání. Dále je nutno řasenku pořádně dovírat, aby se do ní nedostával zbytečně vzduch. Tím se řasenka může také vysušovat.

Existuje další způsob?

Existuje však také další způsob, jak prodloužit životnost řasenky. Je snadný a účinný. Stačí mít doma jednu ingredienci a je hotovo. Snadno a správně prodloužíte životnost řasenky. Vydrží vám o dost déle a díky tomu nebudete muset každých pár týdnů kupovat novou a novou řasenku. Co k tomu bude potřeba?

Pouze fyziologický roztok nebo oční kapky. Do řasenky nakapejte zhruba pět kapek, vložte kartáček, pořádně protřepejte a máte hotovo. Dále už můžete využívat řasenku klasicky tak, jak jste byly zvyklé. Uvidíte, že řasenka nebude tak rychle vysychat a vydrží vám déle. Jestliže se u vás objevuje oční infekce, pak řasenku nevyužívejte. Zabráníte tak šíření infekce.

Vlastní odličovač

Ušetřit si čas a také nemalé finance můžete s pomocí vlastního odličovače make-upu. Jak na to?

Ingredience:

  • 1 polévková lžíce dětského šamponu (takový, který v očích neštípe)
  • 1 šálek vody
  • ¼ čajové lžičky dětského oleje

Postup:

Všechny ingredience smíchejte a použijte pro odstranění očního make-upu. Dalším velmi dobrým prostředkem pro odstranění make-upu je vazelína. Pokud tedy nechcete využívat klasické odličovače, které koupíte v obchodech, nebo vám najednou došel a vy se potřebujete odlíčit, vyzkoušejte tuto metodu.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button