DárkyKrása a módaRady a tipy

Péče o rty – vyrobte si domácí kokosový balzám na rty

Hydratace je základním klíčem k tomu, aby bylo vaše tělo a pokožka krásné a zdravé. Snažíte se dostatečně pít tekutiny, po koupeli tělo hydratovat s pomocí nejrůznějších krémů a olejíčků, které pomáhají. Co však vaše rty? Máte pocit, že stačí, když je budete hydratovat konzumací vody a sem tam je olíznete, když jsou suché? Bohužel to nestačí.

Hydratace a péče o rty

Pečovat člověk musí o celé tělo. Na rty lidé obvykle zapomínají. Ženy to řeší rtěnkami, které však ne vždycky umí hydratovat. Některé lesky na rty a rtěnky mohou rty ještě víc vysušovat. Proto všichni doporučují pravidelnou péči o rty s pomocí klasických balzámů na rty. Ty mohou sloužit také jako podklad pro vrstvu rtěnky nebo lesku na rty. Popřípadě můžete vyzkoušet ty produkty, které jsou jemně zbarvené a umí doladit rty.

Ne všechny ženy (a už vůbec ne muži) si na rtěnky a lesky na rty potrpí. Raději proto sáhnou po balzámu. V obchodech jich je velká spousta ovšem skutečně jsou to pravé ořechové? Bývají obohaceny o umělé vůně, barviva a obsahují chemické látky, které nemají vždycky na rty dobrý vliv. Jde to i bez těchto látek, je jen dobré sáhnout po těch správných prostředcích.

Jde to i přírodou

Když chcete výrobky, které jsou kvalitní a bez zbytečných chemických látek, musíte sáhnout obvykle hlouběji do kapsy. Takové produkty bývají poněkud dražší, za kvalitu se zkrátka platí. Můžete si však udělat takový balzám na rty sami. Náklady jsou opravdu velmi minimální, přesně víte, co obsahuje. Takováto výroba je velmi rychlá.

My vám přinášíme oblíbený kokosový balzám na rty. Obsahuje výživné složky jako kokosový olej nebo bambucké máslo. Je osvěžující, příjemný pro vás i vaše rty a umí skvěle hydratovat. Připravte si i vy tento jednoduchý a hydratační balzám na rty. Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • 1 díl včelího vosku
  • 1 díl kokosového oleje
  • 1 díl bambuckého másla
  • Vitamín E ve formě oleje
  • Esenciální mátový olej

Jak postupovat:

Vezměte hrnec a dejte do něj vodu, kterou přivedete k varu. Vezměte skleněnou misku nebo odměrku na vodu a přidejte jeden díl vosku, kokosového oleje a bambuckého másla. Je na vás, kolik je jeden díl (podle toho, kolik balzámu na rty chcete vyrobit). Za stálého míchání všechny ingredience roztavte.

Do roztopené směsi přidejte několik kapek vitamínu E v podobě oleje a také esenciálního oleje z máty peprné. Celá směs je v podstatě hotová. Nyní stačí je dát do menších plechovek nebo nádobky z předešlého balzámu. Nechejte vychladit a poté zavřete a můžete používat!

TIP: Pokud chcete, můžete jednotlivé přísady přizpůsobit svým představám. Když do balzámu dáte víc včelího vosku, bude tvrdší. Měkčí balzám vytvoříte s pomocí kokosového oleje nebo bambuckého másla. Přidáte-li víc esenciálního oleje nebo oleje z vitamínu E, pak budete mít příjemný pocit a balzám bude mnohem víc vonět!

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button