Spolupráce

Vybavte si svou dílnu tak, aby byla praktická a dobře vám sloužila

Pro každého kutila je nezbytné mít vlastní dílnu, kde může v klidu pracovat na svých projektech. Zařizování takového prostoru může mnohdy být únavné a náročné – zvlášť když úplně nevíte, co by vám nemělo chybět a co budete potřebovat. Je jasné, že budete potřebovat stůl, židli, pořádné náčiní, nesmí chybět ani dílenská skříň a různé police na uskladnění nářadí – ale co dál?

Pracovní a úložný prostor

Začněte s tím nejdůležitějším – pevný a kvalitní stůl je naprostý základ. Na něm by vám neměl chybět také bytelný svěrák, který vám v budoucnu výrazně usnadní práci. Na pracovní ploše tedy nijak nešetřete, ať taky něco vydrží.

Druhou nezbytností jsou úložné prostory. Uvažovat byste měli nad různými policemi, kde budete mít nářadí hezky po ruce, chybět by však neměly ani dílenské skříně. Je totiž potřeba si uvědomit, že se v dílně bude dost prášit, a je lepší mít materiály i nářadí uschovány, aby je prach zbytečně neničil. Využít můžete třeba i zásuvky u stolu nebo různé úložné boxy. Co se týče materiálu, vyplatí se možná volit plechové skříně, jelikož dřevo může být náchylnější k poškození a takový nábytek také bývá dražší.

Myslete na úklid

Pro ty, kteří chtějí dílnu využívat skutečně aktivně, se možná vyplatí hned zpočátku myslet také na možnosti úklidu. Stále populárnější metodou je centrální vysavač. Takto si významně usnadníte úklid po práci a pomůže vám to vaši dílničku udržovat v dobrém stavu.

Tou příjemnější částí je pak samotný nákup nářadí. Mezi zcela základní výbavu bezpochyby patří šroubováky, kladiva, palice, kleště, metry, svorky, pily, nože a smirkový papír. Dále je to i elektrické vybavení, které však nakupujte s rozmyslem, a jen tehdy, budete-li si jistí, že jej skutečně využijete. Hodit se bude vždy vrtačka, ale s nákupem ostatních můžete počkat až po čase, kdy budete vědět, co a jak.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button