Spolupráce

Toužíte po relaxu? Pořiďte si na zahradu vířivku

Nechce se vám platit za wellness? Pořiďte si na zahradu vířivku, která vám dopřeje zasloužený odpočinek, kdykoliv po něm zatoužíte. Na co se při výběru vířivé vany zaměřit?

Co od vířivky očekáváte?

Než se rozhodnete investovat do vířivky, ujasněte si, co od ní očekáváte. Kolik lidí a jak často bude vířivku používat? Kam ji umístíte a budete její stanoviště občas měnit? A především – toužíte pouze po relaxu, nebo chcete, aby měla vířivka i regenerační účinky na pohybový aparát, a slibujete si od ní i příjemnou masáž?

Najděte pro vířivku vhodné místo

Většinu vířivek lze umístit jak do interiéru, tak exteriéru. Záleží tedy jen na vás, kterou variantu nakonec zvolíte. Hlavní je, aby vířivka stála na rovném a pevném podloží bez nečistot a aby se v jejím dosahu nacházela elektrická zásuvka a zdroj vody.

Chcete-li vířivku instalovat do interiéru, ujistěte se, že má podlaha v dané místnosti dostatečnou nosnost, případně si ke konzultaci přizvěte statika. Nezapomeňte rovněž zajistit odvětrávání, v opačném případě by zvýšená vlhkost mohla vést ke vzniku plísně.

Pevnou, nebo nafukovací?

Chcete-li vířivku umístit na zahradu a používat ji celoročně, investujte do pevného modelu, který lze zapustit do země, což působí velice luxusně. Zpravidla bývá vybaven vyšším počtem trysek a dalšími vychytávkami, které vám dopřejí naprostý relax.

Pokud vás od pořízení pevné vířivky odrazuje vyšší cena, bude pro vás vhodnější nafukovací vířivka. Instalovat ji zvládnete svépomocí, a jelikož je velmi lehká a mobilní, snadno ji na zimu přemístíte do interiéru.

Tip: Na Heurece seženete nafukovací vířivku už od 10 tisíc korun. Seřaďte si jednotlivé modely podle ceny, přečtěte si uživatelské recenze a nakonec si vybraný vířivý bazén nechte doručit až domů.

Romantika ve dvou, nebo relax pro celou rodinu?

Velikost vířivky se odvíjí od počtu osob, které ji budou nejčastěji používat. Chcete-li si ve vířivce užívat romantické večery ve dvou, příliš objemná vířivka se vám zbytečně prodraží nejen kvůli nákupní ceně, ale i kvůli vysokým nákladům na provoz. Jestliže však máte velkou rodinu nebo spoustu přátel, určitě se vám vyplatí investovat do vířivky pro šest a více osob.

Počet a typ trysek

Očekáváte-li od vířivky příjemnou masáž, měl by vás zajímat počet trysek a jejich rozmístění. Nepodceňujte ani přichycení trysek ke stěně vířivé vany – ty levné jsou zajištěny silikonem a časem u nich dochází k průsaku vody.

Tip: Důležitou roli hraje také typ použitých trysek. Zatímco proudové trysky jsou ideální pro uvolnění kloubů a svalů, vzduchové trysky vám poskytnou jen povrchovou masáž těla.

Nezapomeňte na ohřev vody

Abyste si koupel ve vířivé vaně mohli dopřát i v zimě, neobejdete se bez ohřevu, díky kterému bude mít voda příjemných 36–38 °C. Ohřev vody je obstarán připojením k elektrické síti, některé modely však můžete napojit i na solární panel a snížit tak náklady na provoz.

Tip: Pořiďte si saunu pro kompletní relaxační zážitek

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay, Heureka

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button