Spolupráce

Topení elektřinou může být v mnoha případech výhodné. Zjistěte kdy a za jakých okolností

Vytápění s pomocí elektřiny má pověst velmi drahého vytápění. Najdou se však takové situace, kdy může elektrické topení vyjít levněji a výhodněji než jiné, zdánlivě lepší varianty. Kdy se hodí uvažovat o topení elektřinou a jaké jsou jeho výhody?

Temperování

Pod tímto pojmem je třeba si představit situaci, kdy v domě či bytě udržujeme teplotu nad bodem mrazu. Nejde tedy o stav, kdy v objektu někdo aktivně pobývá, ale cílem je zabránit promrznutí budovy. Typicky se jedná o chaty či chalupy, které se navštěvují jen jednou za čas. Elektrokotel může být v tomto případě ideální řešení. Je možné jej ovládat na dálku a náklady budou nízké.

Doplňkový zdroj tepla

Uplatní se zejména v situaci, kdy je hlavní vytápění zajišťováno kotlem na pevná paliva. Je známo, že v takovém případě může být výhřev nerovnoměrný, anebo pomalý, a proto se hodí mít po ruce doplňkový zdroj tepla, který rychle a efektivně překlene nekomfortní situaci. Díky tomu, že se bude používat jen občas, nemusíte se bát vysokých nákladů na topení elektřinou.

Pasivní domy

Řada moderních objektů se dnes již staví v pasivním standardu. Jde o to, že takové domy by měly mít zcela minimální ztráty tepla. Informace, že je provoz elektrokotle drahý, platí totiž zejména pro starší špatně zateplené objekty, kde se musí počítat s vysokými tepelnými ztrátami. Zvážíme-li ale náklady na vytápění dnešních pasivních domů, jsou rozdíly mezi druhy paliva skutečně minimální, a s klidem si tedy můžete pořídit i elektrokotel.

Malé byty nebo kanceláře

Pokud je spotřeba energie nízká, je pořízení elektrokotle vždy nejvýhodnější záležitostí. I proto se hodí pro použití v malinkých bytech nebo kancelářích, kde stačí na vytopení skutečně minimum energie. Elektrokotle jsou malé, mají velmi tichý provoz a velmi snadno se instalují. Jsou tedy snadným řešením do všech prostorů, kde není místa nazbyt.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button