Spolupráce

Zářivý a zdravý úsměv: Takto můžete zuby bělit i doma

Kdo by nechtěl mít zářivě bílý úsměv hollywoodských hvězd? Ale jak toho dosáhnout? Na naše zuby každodenně působí pigmenty z jídla a pití, které je zabarvují, a na řadu tedy musí přijít bělení zubů. Jaké možnosti máte doma a co je pro vás nejlepší?

Bělicí pero

Pro okamžité ošetření jednotlivých zubů je nejrychlejším řešením nákup bělícího pera. Tyto produkty jsou volně prodejné, ale i kvůli tomu obsahují méně účinných látek. Nemůžete tedy čekat, že díky nim získáte dokonale bílý chrup, ale stále jsou zcela bezpečné pro zubní sklovinu i dásně.

Pasty

Běžnou volbou bývají bělicí pasty. Ty obsahují různé účinné látky jako třeba aktivní uhlí nebo peroxid vodíku. Ne všechny ale skutečně dělají to, co slibují. Někdy je efekt takřka nepatrný, ale tomu odpovídá i poměrně nízká cena. Přečtěte si případně recenze uživatelů, abyste věděli, co se dá od pasty očekávat.

Sady

Mezi volně prodejné přípravky patří také domácí sety na bělení zubů. Ty obvykle mohou působit delší dobu, ale stále mají nízký obsah účinných látek, takže nehrozí poškození zubů. Negativem bývají násady, které přesně nekopírují tvar vašich zubů, takže efekt nemusí být úplně všude dobře patrný.

Pásky

Velmi oblíbenou metodou jsou bělicí pásky. Většinu koupíte také volně v drogerii či lékárně a obvykle mají velmi dobré výsledky. Obsahují často vyšší množství účinné látky karbamid peroxidu, takže mohou někdy způsobovat mírné podráždění dásní zejména u citlivých jedinců.

Gely

Nejúčinnější variantou bývá vyrobení silikonových násad na míru. Ty vám zhotoví zubař nebo dentální hygienista a vy si doma do těchto násad aplikujete profesionální bělicí gel. Jedná se samozřejmě také o nejdražší metodu, ale její výsledky jsou jednoznačně nejlepší. Navíc máte jistotu, že jsou vaše zuby pod profesionálním dohledem a nehrozí jim žádné poškození.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button