Spolupráce

Jak vybrat dětskou tříkolku? Vyplatí se myslet především na bezpečnost

Děti rostou velmi rychle. Ani se nenadějete a už chtějí objevovat svět samostatně a je obtížné držet s nimi krok. Právě pro takové akční děti, které chvíli neposedí, jsou skvělou volbou dětské tříkolky. Baví totiž nejen vaše malé ratolesti, ale skvělé jsou i pro rodiče, kteří mohou mít díky regulovatelné tyči děti neustále pod kontrolou. Děti se tedy mohou pohybovat samostatně, ale vy můžete být v klidu, že vám nevjedou pod kola aut. Dětská tříkolka také umožňuje procvičovat motoriku a koordinaci, takže děti zároveň rozvíjí. Jak vybrat tu nejlepší pro vaše dítě?

Výběr tříkolky rozhodně nenechávejte náhodě a pečlivě zvažte všechna pro a proti. Dnešní trh totiž nabízí obrovské množství různých výrobků a zvolit mezi nimi skutečně kvalitní a bezpečný není tak snadné.

Hlavní je bezpečnost

Pokud byste neměli pamatovat už na nic jiného, myslete alespoň na bezpečnost. Ta je jednoznačně nejklíčovějším parametrem. Zaměřte se proto především na kvalitu zpracování, pevnost a stabilitu tříkolky. Ujistěte se také, že zvolená tříkolka má všechny bezpečnostní prvky jako je třeba bezpečnostní pás, protiskluzové šlapky apod. Nezapomeňte, že během jízdy na tříkolce by dítě vždy mělo mít nasazenou bezpečností helmu a případně i chrániče na lokty a kolena.

S tyčí nebo bez?

Existují jak varianty tříkolek s vodící tyčí, tak i bez ní. Mezi těmito výrobky se rozhodujte především podle věku dítěte. Jestliže kupujete tříkolku pro menší dítě, vodící tyč bude zcela nezbytná, protože i v zájmu bezpečnosti je nutné mít dítě pořád pod kontrolou. Navíc také můžete snadno dítěti pomoct tříkolku ovládat, takže se nestane, že se někde prostě zasekne a odmítne jet dál. U větších dětí není tyč nutně potřeba, ale někteří rodiče i tak preferují mít možnost tříkolku ovládat, kdyby došlo k čemukoliv neočekávánému.

Materiál

Často se tříkolky vyrábí z plastu, který ale není ani zdaleka tak pevný a často to má vliv na životnost tříkolky. I stabilita na takovém vozítku bývá nižší. Na druhou stranu je takové vozítko lehčí a pro rodiče i dítě je manipulace s ním snazší. Kovová tříkolka vám na druhou stranu jistě vydrží delší dobu. Obvykle ale stojí více a je také několikanásobně těžší.

Proč do tříkolky investovat?

Možná se vám zdá, že výběr tříkolky je zbytečně komplikovaný a že vašemu dítěti úplně postačí obyčejná dětská odrážedla. Ale jízda na tříkolce může dítě v mnohém rozvíjet a naučit jej spoustu užitečných dovedností. Především je to trpělivost, která je nezbytná k tomu, aby se dítě naučilo tříkolku ovládat a pochopilo, jak funguje. Dále dává dítěti motivaci hýbat se a poznávat okolní svět samostatně. Procvičuje se také stabilita a motorické dovednosti, které bude dítě velmi potřebovat později, až se bude učit jezdit třeba na kole.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button