Spolupráce

Kempování v autě je hitem letošní sezóny. Na co nezapomenout, než vyrazíte?

Pandemie změnila pohled lidí na dovolenou. Místo leteckých zájezdů se rozhodli vyrazit na cestu autem. Mladší ročníky také ve velkém uvažují o kempování ve svém vlastním voze. Pro jedince či aktivní páry to není problém, pokud se na to dostatečně připravíte. Abyste se na cestách cítili komfortně, nezapomeňte na tyto věci.

Dobrá navigace je základ

Jezdit a kempovat jen tak bez závazků je super romantické, ale pokud si chcete dovolenou užít bez nečekaných nástrah, určitě si mobil vybavte dobrou navigací. Při hledání kempů či vhodných míst na kempování vám může dost pomoct. Stáhněte si Google Maps, Waze, případně placený Sygic. Najdete ale také aplikace, které vám poradí s tím, kde a jak se dá nejlépe kempovat.

Magnetický držák na mobil do auta na mřížku je praktický a prostorově úsporný. Zdroj: Etuo.cz

Abyste měli navigaci neustále po ruce a na očích, pořiďte si funkční držák na mobil do auta. Pokud zrovna nemáte iPhone 12 a MagSafe držák do auta, dobrou volbou jsou magnetické držáky na mřížku. Jednoduše na ně mobil umístíte a nezabírají místo na palubní desce. Na mobil či kryt nalepíte jen tenký magnetický kroužek.

Kde uchovávat jídlo

Pokud chcete mít při kempování autem čerstvé potraviny stále s sebou, jedna malá lednička se vám určitě bude hodit. Není problém sehnat autoledničku. Kvalitnější kousky jsou však dražší. Vždy si dávejte pozor na hlučnost.

V kempech není problém zapojit ledničku do elektřiny. Pokud ale toužíte po divočině a nebudete mít k dispozici žádné elektrické napájení, budete si muset pořídit nějaký chladící box. Dnes už v nabídce najdete takové, které udrží věci v chladu až pět dní.

Odolná prodlužovačka

Pokud se chystáte zaparkovat někde v kempu, určitě se vám bude hodit dlouhá a odolná prodlužovačka na elektřinu. Díky ní si dobijete mobil nebo digitální fotoaparát, napojíte na ni ledničku… V zahraničních kempech mají ale většinou erární prodlužovačky, případně i redukce, které vám během vašeho pobytu zapůjčí.

Nezávislý zdroj energie

Pokud se do kempu nechystáte, ale elektřinu byste rádi, můžete si pořídit nezávislý zdroj energie. Lidé si často instalují na obytná auta a karavany solární panely, vy si však můžete koupit skládací solární panel. Případně si můžete pořídit nějakou výkonnější powerbanku nebo rovnou nabíjecí stanici, která zvládne i větší spotřebiče.

Vyspěte se do růžova

Představa o spaní v autě je sice romantická, ale pokud je vám v noci zima nebo vás ráno bolí záda, není to zas až taková krása. Na spaní se pořádně připravte, ještě než vyjdete. Zkuste se vyspat v autě ještě před dovolenou, abyste vychytali všechny mouchy. Kupte si nějaké pohodlné matrace, případně nafukovací karimatky. Nepodceňte ani výběr spacáku, aby vám nebyla v noci zima.

Pohodlné sezení

Ať už budete v kempu, nebo někde nadivoko, určitě si do auta přibalte pohodlné skládací stoličky. Doporučujeme zajít si přímo do obchodu, abyste si vyzkoušeli, jak je stolička pohodlná a kolik místa zabírá, když se složí. Udělejte kompromis mezi velikostí a pohodlím. Stoličky budou jednou z nejvyužívanějších věcí při kempování. Přikupte k nim i maličký skladný stolek.

Pohodlné stoličky vám udělají velkou službu. Zdroj: Unsplash.com

Zařiďte si kuchyňku

určitě si alespoň jednou za čas budete chtí uvařit čajíček nebo kávičku, nebo alespoň ohřát polévku či něco osmažit na pánvičce. Základem je tedy mít dobrý vařič. Pokud se nechystáte na nějaké velké vaření, úplně vám stačí jednoduchý plynový vařič. Jednoduše se používají vařiče, které se jen našroubují na plynovou bombu a dají se zapálit bez použití sirek.

Nezapomeňte si dát dohromady základní výbavu na vaření. Zdroj: Pexels.com

Určitě by vám neměl chybět jeden větší hrnec, pánvička, hrnky, misky a příbory. V kempingových obchodech seženete různé stohovací sady, díky kterým máte vše pohromadě a ušetříte spoustu místa. Pokud máte rádi víno, nezapomeňte vývrtku. Budou se vám hodit nože, nejlépe skládací, abyste se při transportu nezranily, prkénko a do malých skleniček si dejte základní dochucovadla, jako je sůl, cukr, pepř, případně i olej.

Zdroj hlavního náhledového obrázku: pexels.com

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button