Spolupráce

Koupili jste si nové auto? Přinášíme 5 tipů, jak se o něj starat, aby vám dlouho sloužilo

Koupě nového auta nás jistým způsobem zavazuje k tomu, abychom se o něj správně starali. Když za něj zaplatíme takové peníze, tak přirozeně nechceme, aby se brzy opotřebovalo. Na co je třeba myslet? Poznačte si následující úkoly do svého kalendáře.

1. Servisní prohlídky je dobré si hlídat

S autem byste měli alespoň jednou do roka zajít na prohlídku do servisu. Možná se vám tento krok zdá jako triviální, ale spousta řidičů jej opomíná. Přitom právě návštěvou servisu mohou předejít mnoha potížím. 

Když například měníte pneumatiky, nemusí být v pořádku jejich geometrie. Následně dochází k jednostrannému opotřebení součástí auta, což vede ke snížení jejich životnosti. V servisu vám vše nastaví správně, abyste mohli jezdit bez obav.

Servisní prohlídky odhalí také počínající poruchy. Věděli jste například o tom, že když auto na vozovce jemně plave, nebo když se pozvolna prodlužuje brzdná dráha auta, značí to vadné tlumiče? 

Při pravidelné servisní prohlídce se okamžitě pozná, že je s tlumiči nebo jinými součástkami něco špatně. Vy se tak vyhnete nebezpečným situacím, které přímo ohrožují bezpečnost posádky vašeho vozu. 

2. Pravidelně vyměňujte provozní kapaliny 

Nezapomeňte také na pravidelnou výměnu provozních kapalin vozidla. Pokud pravidelně nenavštěvujete servis, vyměňte olej a další nezbytné kapaliny pravidelně jednou ročně. Vaše auto se vám za pravidelnou péči odmění dlouhým a bezproblémovým provozem

3. Zkontrolujte, zda máte výhodné pojištění

Sice se nejedná přímo o opečovávání vašeho vozu, ale to nemění nic na tom, že se jedná o důležitou součást vlastnictví vozu. V případě nečekaných situací to pak bude právě pojišťovna, kdo se postará o prodloužení života vašeho vozidla – ze získaných peněz snadno zaplatíte jeho opravu, nebo alespoň její část. 

Kalkulačka havarijního pojištění vám pomůže najít vhodný produkt, který bude vyhovovat vašim požadavkům. S její pomocí totiž srovnáte nabídky jednotlivých pojišťoven a vyznáte se v nich lépe. Jednou za rok se vyplatí opět projít podmínky vačí pojistky a případně produkt změnit. 

A jak rozpoznat výhodnou nabídku? Srovnejte si cenu s dalšími parametry, jako jsou limity, spoluúčast a tak podobně. Jako nápověda vám poslouží také průměrné ceny havarijního pojištění, o kterých si můžete přečíst tady.

3. Dopřejte autu odolný kabát

Přejete si zachovat podobu svého vozidla po co nejdelší dobu? Zavezte auto do provozovny, kde se postarají o keramickou ochranu laku vašeho vozidla. Ten bude chráněn nejen před chemickými, ale také před mechanickými nečistotami. Výsledek poznáte ihned – na laku vašeho auta se nebudou usazovat nečistoty

4. Auto detailing zachová hodnotu vozu

Služby auto detailingu pomohou zachovat hodnotu vozu po dlouhou dobu. Zajistí pravidelnou očistu celého interiéru i exteriéru vozidla – dokonale čisté auto má totiž mnohem větší hodnotu. A v čistém autě se vám bude přirozeně jezdit mnohem lépe.

Zdroj náhledového obrázku: Sarah Brown / Unsplash

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button