Spolupráce

Co v Beskydech navštívit?

Sice je doba dovolených už dávno za námi, ale kdo by si jednou za čas nechtěl udělat takový hezký víkend někde mimo své trvalé bydliště. Existuje přece tolik možností, kam se během takového víkendu vydat, že by byla škoda je nevyužít. Samozřejmě můžete se vydat jenom na hezký výlet, ale jednou za čas není na škodu si vyrazit někam na víkendový pobyt.

Oblíbené jsou hlavně v tomto chladnějším a sychravějším ročním období wellness pobyty, kde si můžete naplno odpočinout a vzdálit se všem každodenním starostem. Pokud ale netoužíte po odpočinku, ale třeba po zážitcích, vydejte se například na víkendový pobyt do Beskyd, kde se budete moc nadýchat svěžího, čerstvého vzduchu, který vám vyčistí plíce od toho vzduchu velkých měst.

Beskydy jsou letos velice vyhledávané, a to v každém ročním období. Člověk by řekl, že se sem lidé vydávají hlavně během léta, kdy se mohou vykoupat ve zdejších přírodních koupalištích, ale popravdě jsou Beskydy vyhledávané opravdu během celého roku, protože zdejší příroda je unikátní v každém ročním období.

Co zde navštívit?

Nejvyhledávanější turistickou atrakcí je zde rozhodně Lysá hora, která je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Lidé výšlapy na tuto horu milují, protože se na její vrchol můžete dostat po různých turistických trasách a cestách. Nejoblíbenější je ale Bezručův výplaz, který je pojmenován po unikátním českém básníkovi, který zdejší přírodu naprosto miloval.

Až půjdete z Lysé hory, nezapomeňte navštívit i zdejší pivovárek, který je zde oblíbenou odměnou. Na výborné jídlo zde taky narazíte na každém kroku.

Co když chci zůstat přes noc?

Jestliže byste se v této krásné přírodní oblasti chtěli strávit noc, pak rádi doporučujeme třeba Rekreační středisko Sepetná, kde si můžete vybrat z různých druhů ubytování. Zajištěno je i stravování či volnočasové aktivity.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button