Spolupráce

Dokonalá hydratace vaší pokožky? Tělový balzám s aktivními složkami

Nedostatečně hydratovaná pokožka ztrácí pružnost a svůj svěží vzhled. Aby si vždy zachovala dobrou kondici, vyžaduje pravidelnou péči. Pokud nevíte, jak na hydrataci pokožky zvenku i zevnitř, poradíme vám.

Proč hydratovat?

V pokožce se nachází až 20 % z celkového množství vody, které je obsažené v lidském organismu. Při jejím vysoušení dochází ke snížení její schopnosti zabránit průniku škodlivých vlivů z okolí. Bakterie, viry, ultrafialové záření a jiné negativní faktory tak nemusí překonávat naši přirozenou obrannou bariéru. Nedostatečně hydratovaná pokožka je navíc napnutá, náchylnější na poškození i k tvorbě vrásek a působí unaveně. Při poklesu obsahu vody přibližně na polovinu můžete pociťovat také svrbění nebo pálení.

Hydratujte pleť zevnitř

Aby se do pokožky dostalo množství tekutin, které potřebuje, je důležité dbát na dostatečný pitný režim. Odborníci jich doporučují přijmout minimálně 2 l denně. Tento objem však nezahrnuje kávu nebo kofeinové nápoje, které mají úplně opačný účinek. Když chcete své pokožce dopřát dostatek vody, zaměřte se na bylinkové čaje, minerálky v doporučeném množství, ovocné šťávy a čistou vodu. Vhodná je také konzumace polévek, ovoce a zeleniny.

Kvalitní tělové balzámy pro hydrataci zvenku

Každý pozná ten pocit napnuté pokožky, když se po sprchování nebo umytí tváře zapomene nakrémovat. Tímto signálem vás pokožka upozorňuje, že ztrácí potřebnou vlhkost. Abyste jí ji dodali, vyberte si hydratační tělový balzám s obsahem přírodních složek. Přírodní oleje a výtažky, například z aloe vera a šalvěje, pomáhají udržovat vlhkost i v hlubších vrstvách pokožky.

Aloe vera pro vaši pokožku

Známý sukulent aloe vera je známý svojí schopností udržet vlhkost. Je to právě pro její životaschopnost i v náročných podmínkách pouště. Složky z této rostliny obsažené v kosmetických přípravcích pomáhají nejen zvlhčovat, ale také regenerovat pokožku. Balzám s obsahem aloe vera zmírňuje svrbění a má antibakteriální i antimykotické účinky. Aloe vera využijete také na uklidnění pokožky při spálení slunečními paprsky. Tato rostlina je navíc silným antioxidantem, stimuluje obnovu kolagenu a zlepšuje pevnost pokožky.

Vyzkoušejte účinky šalvěje

Přestože šalvěj lékařská pochází ze Středomoří, patří mezi bylinky, kterým se daří také v našich podmínkách. Kromě její schopnosti pomáhat při problémech s dýchacími cestami a trávením, jsou známé i její účinky na pokožku. Tělový balzám s přírodním olejem ze šalvěje podporuje hojení, přirozenou regeneraci kůže a chrání před vznikem vrásek. Má také čisticí účinky, přispívá k lepšímu prokrvení pokožky a přináší jí potřebné vitamíny a minerály.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button