Spolupráce

Na změnu zaměstnání není nikdy pozdě. Pomohou vám rekvalifikační kurzy

Nejste spokojeni ve své práci? Přemýšlíte o tom, že by vám prospěla změna, ale netroufáte si opustit obor, kterému rozumíte a kde máte praxi? Nemá smysl trápit se někde, kde vám jen hrozí vyhoření. Změna je možná v jakémkoliv věku – často vám postačí absolvovat akreditovaný rekvalifikační kurz a otevřou se vám dveře k zajímavým možnostem.

Výhody rekvalifikačních kurzů

Absolventi a nováčci nebývají na trhu práce příliš oblíbení. To však neplatí tehdy, pokud se – byť jako nováček – můžete prokázat absolvovaným rekvalifikačním kurzem. Výhodou pro zaměstnavatele je především to, že se jedná o akreditované a schválené kurzy, které zajišťují určitou úroveň znalostí a dovedností. Navíc je jisté, že máte znalosti ještě „čerstvě“ v hlavě a bude vám stačit se jen během pár týdnů zapracovat. Dáváte tím také jasně najevo, že se nebojíte učit se novým věcem, o práci máte skutečný zájem a překážky vás nezastaví.

Úřady práce evidují velice příznivou statistiku – až 60 % uchazečů o zaměstnání získalo s rekvalifikačním kurzem nové zaměstnání.

Více praxe, méně bilflování

Oproti klasickému vzdělávání přináší rekvalifikační kurzy nespornou výhodu v tom, že se zaměřují především na praktické využití nabytých schopností. Kurzy vedou přímo lidé z praxe, kteří nejlépe vědí, co je skutečně nutné umět a na co se zaměřit. Nové dovednosti ve vás také probudí sebedůvěru a schopnost aktivně reagovat na nové výzvy a podněty.

Jaké rekvalifikační kurzy se nabízí?

Možností je nespočet. Nejoblíbenější jsou různé řemeslné rekvalifikační kurzy jako např. truhlář nebo zámečník, ale neméně populární je i Rekvalifikační kurz mzdové účetnictví, kde se naučíte vše potřebné, abyste zvládali mzdy, daně a všechny související činnosti. Kurzy se nejčastěji konají ve velkých městech, jako je Praha, Brno, Ostrava, ale častokrát i v okresních městech.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button