Spolupráce

Hliník nebo plast? Vyberte ten správný materiál venkovních rolet

Uvažujete o pořízení venkovních rolet? Pak před vámi stojí několik rozhodnutí. Kromě typu stínění a barvy byste si měli rozmyslet, zdali dáte přednost hliníkovému provedení, nebo plastovému.

Venkovní rolety jsou jedním ze způsobů, jak svou domácnost chránit před sluníčkem a přehřívání. Krom toho s nimi i ušetříte nějakou tu korunu, protože velmi dobře izolují. Jaký však zvolit materiál?

Venkovní rolety všech materiálů obecně

  • Stíní (odstíní až 100 % denního světla)
  • Regulují teplotu místností (dokáží v létě udržet uvnitř až o 7 °C nižší teplotu, než je venku)
  • Šetří výdaje (například venkovní stínění Minirol od výrobce BUILDING Shutter Systems vám v zimě ušetří až 30 % financí, které dáte za energie)
  • Odhlučňují místnosti (a poskytují ideální podmínky pro klidný spánek)
  • Prodlužují životnost oken (chrání je před poškozením z venku)
  • Lze je ovládat manuálně i elektricky
  • Jejich údržba je snadná

Levnější plast vs. odolnější hliník

Co je tedy hlavním rozdílem mezi plastovými roletami a hliníkovým venkovním stíněním? Cena a odolnost.

Plastové venkovní rolety jsou pochopitelně levnějším materiálem. Pokud tedy po roletách toužíte, ale zároveň nechcete investovat do dražšího řešení, tato varianta je přímo pro vás. I v tomto případě však vybírejte firmu, která využívá pro výrobu stínění opravdu kvalitní komponenty. Tím si zajistíte, že vám rolety vydrží bez poruchy celé roky.

Hliníkové venkovní stínění je především známkou designu a odolnosti. V oknech vypadají zkrátka skvěle. Zároveň se jedná o odolný materiál a v porovnání s plastem vydrží i větší nárazy – ať už způsobené větvemi stromů, kroupami či potenciálním zlodějem. Venkovní stínění Minirol navíc umožňuje instalovat rolety i do opravdu velkých oken, kam by umístit plastovou variantu už nebylo možné.

Která varianta je vaším favoritem – hliník, nebo plast? Většina výrobců nabízí možnost nezávazné kalkulace, proto pokud nad venkovním stíněním uvažujete, rozhodně vám doporučujeme této možnosti využít a udělat si konkrétní představu.

Zdroj náhledového obrázku: Minirol

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button