Spolupráce

5 způsobů, jak zabezpečit Vaši prodejnu

Provozování vašeho obchodu je velké množství povinností, které musíte splnit, pokud se má vaše podnikání neustále rozvíjet. Takovou prodejnu musíte v první řadě zabezpečit proti případné krádeži, ale i požáru nebo jiným vlivům, které vás mohou připravit o zboží a majetek.

Zabezpečte prodejnu před požárem

Budovy musí splňovat určité požadavky z hlediska životnosti a odolnosti při požáru. Vzhledem k tomu, že jejich provedení v příslušné třídě požární odolnosti je obtížný a nákladný úkol, umožňují technické a stavební předpisy použití protipožárních zařízení, díky nimž je možné zmírnit požadavky na stavbu. Tato zařízení zahrnují trvalá automatická vodní hasicí zařízení a také zařízení pro odvod kouře a tepla.

Pro zabezpečení prodejny před požárem je nutné mít na viditelném místě a v dobrém dosahu hasící přístroj. Abyste prodejnu i své zákazníky ochránili před požárem, měli byste investovat především do detektorů kouře. Tato jednoduchá zařízení dokážou velmi rychle zjistit, že v prostoru vznikl požár. Detektor vyšle jasný signál, jakmile zaznamená vznášející se výfukové plyny.

Zabezpečte prodejnu před zloději

S pomocí kamer

O nepoctivé lidi na světě není nouze, a tak zloději jen čekají na příležitost, jak vyloupit nedostatečně zabezpečený obchod. Majitelé mohou využít několik základních řešení, která jim zajistí klid. Jedním ze zajímavějších příkladů bude monitoring. V tomto případě se však vyplatí zaměřit se jak na externí, tak interní monitoring. Kamery by měly zaznamenávat dění v prodejně, ale i před ní a v ní. Umožní to sledování pachatelů krádeží, ale hlavně to odradí případné zloděje, protože pokud uvidí kamery, svůj plán jistě vzdají. Je lepší utratit o něco více peněz za kamery, které zaznamenávají snímky v dobré kvalitě, abyste lidem viděli do tváří.

Naistalujte alarm

Bez profesionálních poplachových systémů nelze takovou činnost provozovat. Systém musí být spolehlivý, takže při instalaci je třeba jej zkontrolovat, aby při pokusu o krádež neselhal. Nejlepší je, když o pokusu o vloupání informuje jak majitele, tak firmu, která prodejnu chrání, je tedy vhodné zařízení propojit s pultem centrální ochrany. Je pravda, že na místě nemusí být ostraha, ale můžete si vybrat zásahovou skupinu, která se na místě objeví, když přijme poplachový signál.

Zdroj fotografií: Merxu.com

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button