Spolupráce

Blíží se Velikonce – využijte volné dny k dovolené po Česku

Letošní zima sice nepatřila k těm nechladnějším, ale pokud nejste zrovna lyžaři, pro které je to hlavní sezóna výletů a dovolených, pak je pro vás zima spíše obdobím, které trávíte doma a těšíte se na lepší počasí. A konečně máme dobré zprávy – jaro je tu a blíží se krásné a slunečné dny, které by byla škoda strávit ve městě. Vyrazte proto do přírody a užijte si pořádný relax třeba v Jizerských horách. Ideálním termínem, kdy vyrazit, jsou Velikonoce, které se kvapem blíží. Nezapomeňte si proto včas rezervovat velikonoční pobyty, aby zbylo místo.

Proč právě Jizerky?

Pokud jste tuto malebnou část naší vlasti ještě nenavštívili, měli byste to rychle napravit. Mnohými je právě dovolená v Jizerských horách považována za vůbec nejkrásnější z českých hor. Jde o velmi oblíbenou turistickou oblast s řadou vzácných přírodních rezervací, která je doslova poseta hustou sítí stezek pro pěší a cyklisty. Nudit se zde tedy rozhodně nebudete, a pokud vám ještě i vyjde počasí, prožijete skutečně nezapomenutelnou dovolenou.

UNESCO krásy

Bučiny v Jizerských horách jsou vůbec první přírodní památkou v České republice, která se dostala na prestižní seznam UNESCO. Je to místo, kde dýchá krása přírody a vy jen tiše sledujete okolní krajinu a užíváte si tu nádheru.

Za kulturou a dobrým jídlem

Ubytování v Jizerských horách najdete snadno – možností je zde skutečně nepočítaně. Dobrou volbou může být třeba ubytování v Liberci, kde budete mít zázemí krajského města se všemi kavárnami, restauracemi i kulturním vyžitím. Odtud pak snadno můžete vyrážet na výlety do přírody a užít si to nejkrásnější, co tato lokalita nabízí.

Velikonoce jsou ideální příležitostí udělat si výlet na pár dní, a navíc nemusíte ani využít dovolenou v práci. Prodloužený dubnový víkend navíc již slibuje i velmi pěkné počasí. Nezapomeňte si pro svůj velikonoční pobyt v Česku rezervovat ubytování na Hotel.cz.

Zdroj obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button