Spolupráce

Nejlépe placené profese v Česku: Které to jsou?

Kdo dnes hledá práci, nemusí se bát, že by ji nenašel. Pořád je tu spousta pozic, které by firmy rády obsadily a nebojí se je i dobře zaplatit. Víte, které profese u nás patří k těm nejlépe placeným?

Ve výši mzdy jsou u nás pořád častokrát velké rozdíly. Nejen mezi muži a ženami. Záleží i na dosaženém vzdělání a regionu. Obecně si nejvíce vyděláte v Praze.

K těm nejlépe placeným profesím často patří ty nejnáročnější. Na prvním místě pomyslného žebříčku už není generální ředitel s hrubou mzdou asi 161 tisíc korun. Když z dané částky provedeme výpočet čisté mzdy, přijde si generální ředitel na slušných téměř 112 tisíc korun. O takové výplatě si mnozí můžeme nechat zdát. Přesto jsou profese, kde si vyděláte mnohem více. Které to jsou?

  1. Krizový manažer

První místo obsadil krizový manažer. Průměrně si vydělá asi 200 tisíc korun měsíčně. V různých situacích či firmách může mzda činit i 2násobek této částky. Jeho práce spočívá v tom, že řeší problémy firmy. Mezi nimi může být například insolvence. Prací krizového manažera je ale také změna v řízení firmy, pokud je to potřebné. Pro tuto práci je nutné splňovat mnoho kritérií: vyznat se v právu, personalistice, být schopen odolat velkému tlaku a pracovat ve vypjatých a stresových situacích.

  1. Řídící letového provozu

Jedno z nejvíce stresujících povolání je řídící letového provozu. Tito pracovníci jsou pro obyčejné lidi neviditelní a často vás ani nenapadne na ně myslet. Věřte ale, že právě bez nich by se letecká doprava zřítila. Jejich úkolem je zajištění bezproblémového letu a hladkého provozu na letišti i ve vzdušném prostoru. Neméně důležitou součástí je také dbát na bezpečnost posádky letadla i pasažérů. Zodpovědnost, která leží na ramenou těmto pracovníkům, je obrovská. Bez schopnosti dělat rychlá a zároveň i správná rozhodnutí se tu neobejdete. Ne nadarmo tak řídící letového provozu vydělávají v průměru kolem 200 tisíc korun měsíčně.

  1. Plastický chirurg

Nikoho nepřekvapí, že si bude slušně vydělávat i plastický chirurg. Služby těchto lékařů jsou dnes vysoce poptávané, ať už jde o menší kosmetické zákroky, nebo o ty těžké jako například modelace po autonehodě. Zejména plastičtí chirurgové na soukromé klinice si mohou bez problémů vydělat i 150 tisíc korun měsíčně. Také tato profese je velice náročná a pomineme-li medicínské vzdělání, je potřeba i schopnost soustředění se. Velmi důležité je, aby lékař byl v psychické a fyzické pohodě a aby svou práci vykonával co nejpřesněji.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button