Spolupráce

Jak přenést data ze starého notebooku na nový?

Koupili jste si nový laptop a tápete, jak co nejsnadněji přenést fotky nebo dokumenty ze starého přístroje? Poradíme vám.

Přecházíte z Windows 7 nebo 8.1 na Windows 10?

Dokonce i levné repasované notebooky již dnes obsahují výhradně moderní operační systém Windows 10. Ten má řady výhod, ale chybí mu nějaký jednoduchý offline nástroj, se kterým přetáhnete data ze svého starého notebooku s Windows 8 nebo s Windows 7.

Pokud navíc nevěříte cloudovým službám (např. OneDrive), bude nutné sáhnout po externím USB disku nebo dostatečně velkém flash disku. Poslední možností je oslovit IT specialistu, který vám požadované soubory překopíruje.

Návod na přenos dat pomocí externího disku

Nejprve je nutná pečlivá příprava na starém notebooku. Zkuste své soubory na ploše a v dokumentech probrat a ideálně vymazat ty, které nepoužíváte nebo již nepotřebujete. Pokud nemáte žádnou zálohu, buďte při vymazávání obzvláště obezřetní.

Následně připojte externí disk a otevřete si dvě okna průzkumníku s tím, že v jednom okně je váš uživatelský profil s dokumenty, obrázky a hudbou, druhé okno pak mějte připravené s otevřeným externím diskem.

Nyní postupně přetahujte v průzkumníku jednotlivé složky ze starého počítače na externí disk. Nezapomeňte přetáhnout i soubory přímo z vaší plochy. V závislosti na velikosti pak může celá operace zabrat i desítky minut.

Také doporučujeme poznačit si aplikace, které pravidelně používáte, protože je budete muset na novém notebooku postupně znovu nainstalovat. Toto je nutný krok, který nelze žádným způsobem obejít.

Docela určitě si uložte adresy oblíbených stránek ve vašem internetovém prohlížeči. Každý z typicky používaných prohlížečů má ve svém nastavení export záložek.

Pokud používáte nějakou vyloženě specializovanou aplikaci typu účetnictví, je vhodné se nejprve poradit s podporou. Kontakt jistě najdete přímo na stránkách výrobce.

První kroky na novém notebooku s Windows 10

Při prvním nastartování nového notebooku přeci jen zvažte, zda si nevytvořit Microsoft účet, který umí soubory automaticky synchronizovat na více zařízeních. Poté připojte externí disk a postupně opět v průzkumníku vracejte jednotlivé složky na své místo. Na externím disku je však určitě ponechte jako zálohu. Také nezapomeňte importovat oblíbené záložky do svého internetového prohlížeče. Pro instalaci základní programové výbavy na novém notebooku vám můžeme z vlastní zkušenosti doporučit službu ninite.com.

Pokud je to možné, svůj starý notebook ihned nevyhazujte, protože v případě nutnosti ho můžete nastartovat a vyhledat chybějící soubory.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button