Spolupráce

Kdy se sloučení půjček vyplatí?

Rozdělíte velkou částku ze své měsíční výplaty na pokrytí splátek a pak se se zbytkem peněz snažíte přežít do další výplaty? A co kdybychom vám řekli, že vám může každý měsíc zbýt pár stovek či dokonce tisíc navíc?

Není to tak nemožné, jak se vám na první pohled může zdát a ani za tím nejsou žádné triky nebo kouzla. Ušetřit můžete díky prosté, ale účinné konsolidaci půjček. Sloučením vašich úvěrů, půjček, leasingů, kontokorentů i plateb za kreditky dokážete snížit měsíční náklady na splácení vašich pohledávek.

Kdy se konsolidace půjček vyplatí?

Sloučení půjček se vám vyplatí především v případech, kdy máte více půjček u různých poskytovatelů. Za každý úvěr platíte transakční náklady, které vás měsíčně mohou přijít na poměrně dost peněz. Navíc se může stát, že ztratíte přehled o splácení a zapomenete splátku poslat. Vzhledem k tomu, že při konsolidaci můžete sloučit půjčky od různých poskytovatelů, nemusíte si s tím pak už dělat starosti.

Získáte kromě nižších úroků také jistotu, že svůj úvěr splácíte. Místo několika různých splátek za měsíc totiž budete mít pouze jednu. Navíc ve výši, která tolik nezatíží váš rozpočet.

Princip konsolidace půjček

O sloučení půjček můžete zažádat u bankovních i nebankovních společností, které tuto službu nabízí. V praxi to znamená, že vámi vybraná společnost za vás zaplatí všechny dluhy a vy pak celkovou částku budete splácet jí. Částka, kterou budete splácet, bude zahrnovat vaše předešlé úvěry a úrok, ten zpravidla bývá nižší. Například u České spořitelny získáte při konsolidaci půjček úrok již od 4,9 % ročně.

Konečná výše úroku se mění na základě různých faktorů. Jedním z nich je také vaše platební morálka při splácení původních úvěrů. Pokud jste v minulosti své pohledávky pravidelně spláceli, pak máte velkou šanci získat nižší úrok.

Na co si dát pozor?

I když je konsolidace výhodný způsob, jak utéct dluhové pasti, musíte si ji rozmyslet. Před tím, než u některé banky nebo společnosti o konsolidaci zažádáte, porovnejte si nabídky několika z nich a vyberte si tu pro vás nejvýhodnější.

Při rozhodování postupujte obdobně jako při výběru úvěru. Podívejte se kromě výše úroků také na výši RPSN – roční procentní sazbu nákladů, ve které jsou zahrnuty všechny náklady spojené s čerpáním úvěru.

Projděte si i další bonusové nabídky, které vám jednotlivé společnosti dají. U České spořitelny pro vás mají například připravené výhody, které se určitě mohou hodit. Patří mezi ně možnost půjčit si dodatečné finanční prostředky, nulové měsíční poplatky, změna výše splátky v průběhu splácení nebo možnost pojistit se proti neschopnosti splácet.

Jistě vás nepřekvapí, že u konsolidace půjčky se postupuje obdobně jako při žádosti o úvěr. Posuzuje se vaše platební morálka i schopnost splácet. Díky tomu je společnost schopná připravit vám podmínky na míru a umožnit vám získat úvěr s podmínkami, které pro vás budou výhodné.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button