Spolupráce

Čím si vybavit obývací pokoj?

Obývací pokoj je jednou z velmi důležitých místností každé domácnosti. Nejen, že zde relaxujete, ale většinou se zde schází celá rodina a také sem zvete svoje návštěvy. Měl by tedy být vybavený nejen prakticky, ale také útulně a pohodlně.

Obývací stěna

Tato část obývacího pokoje je nejen designovým kouskem, ale i velmi praktickým pomocníkem, ale pouze v případě že zvolíme ten správný typ.

Podle čeho vybírat? Nabízí se hned několik hledisek. V první řadě je to styl, do něhož chcete místnost ladit. Může se jednat o styl moderní, klasický nebo třeba rustikální.

Dalším hlediskem je materiál. V současné době si můžete vybírat z celé řady různých druhů materiálů nebo i kombinací několika materiálů naráz. Záleží jen na tom, čemu dáváte přednost. Mezi nejčastější materiály patří dýha, lamino či masiv často doplněné o sklo nebo kov.

Velikost a rozložení obývací stěny závisí na prostoru, do něhož bude umístěna. Někdo je vyznavačem minimalismu, takže si klidně do velkého prostoru pořídí malou stěnu. Další je zase zastánce praktičnosti, takže dá raději přednost stěně větší, s velkým množstvím úložného prostoru.

Sedací souprava

Často tvoří dominantu místnosti a vzhledem k tomu, že nám slouží velmi často, je potřeba vybírat s rozmyslem. Máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky? Pak budou na sedací soupravu kladeny jiné nároky než v případě, že jste sami.

Pokud chcete, aby vám sloužila dlouho dobu, je potřeba vybírat materiál nejen bytelný, ale také kvalitní. Potah sedačky volte podle svého životního stylu. Barevné ladění by mělo odpovídat barvám v místnosti. Barvy přírodní jsou vhodné téměř do jakéhokoli interiéru. Pokud toužíte po sedačce výrazných barev, volte méně výrazné doplňky.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button