Spolupráce

Chci více půjček najednou! Jde to či nikoliv?

Žijeme v době, kdy je naprosto normální si půjčit. Dříve byli lidé, kteří si půjčují, za to odsuzováni, pokud se nejednalo o hypotéku, kterou si jednou za život vezme každý, ale nyní jsou půjčky tak běžné, že se lidé na ulici klidně zeptají, proč ještě půjčku třeba nemáte.

Dokonce někteří po penězích touží tak moc, že si chtějí půjčit další peníze, i když už jeden úvěr splácí. Většinou je to ale jenom kvůli tomu, že jednou půjčkou chtějí splatit jinou půjčku.

Pokud se vrhnete do půjčování si, rozhodně byste měli mít chladnou hlavu v době, kdy si půjčku budete brát. Přece jenom musíte zvážit, jestli se daná půjčka vyplatí či nikoliv. Musíte si uvědomit a spočítat, kolik jste ochotni splácet co měsíc, jestli jste vůbec ochotni budoucí půjčku splatit. Teprve po dlouhém uvážení tedy zvolte k této možnosti, která vám peníze zařídí.

V poslední době se staly velice oblíbené hlavně nebankovní půjčky, které jsou výhodné v tom, že jsou schválené takřka ihned. Díky tomu, že jsou schválené ihned, tak jsou i peníze ihned na účtu, tudíž přesně tehdy, když je skutečně potřebujete. Samozřejmě to má celou řadu dalších výhod, ale to rozhodně nebudeme rozebírat, protože bychom tu byli do rána.

Můžu si vzít více půjček?

Pokud si ale chcete půjčit, většinou se ptáte na to, jestli lze půjčit více půjček najednou či nikoliv. Půjčky je lepší si brát po jednom a teprve tehdy, kdy půjčku splatíme, je dobré si vzít další, pokud to tedy potřebujeme. Jenže někteří chtějí splatit půjčku půjčkou, protože na splácení jednoho úvěru zkrátka nemají. Jenže tak se dostávají do koloběhu půjček, z něhož není zrovna jednoduché se dostat ven. Nicméně pojďme tento velice často kladený dotaz zodpovědět. Půjčky si samozřejmě můžete vzít i víckrát, ale ne u jedné společnosti. Při žádosti o půjčku se vás ale budou ptát, jestli už nějaký úvěr splácíte. Jestliže se dozví, že ano, půjčku vám nemusí schválit.

Nejde to ani u nebankovních půjček?

Bohužel (bohudík) to nejde ani u nebankovních půjček. Zde taky platí, že od jedné společnosti nedostanete najednou více půjček, než jednu. Musíte bohužel zažádat u více společností, ale ty vám to v době, kdy splácíte ještě něco dalšího, nemusí schválit.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button