Spolupráce

Pohodlné pánské sportovní kalhoty – na co si dát pozor?

Hledáte pohodlné pánské sportovní kalhoty na lehký trek, výlet s rodinou či nějaký sport? Jejich výběr rozhodně nepodceňujte a zaměřte se výhradně na kvalitní a skutečně komfortní kousky. Na co přesně je třeba si dát při výběru sportovních kalhot pánských pozor?

Zatímco trička, mikiny a bundy se dají různě vrstvit, pánské sportovní kalhoty budou tím jediným, co bude chránit vaše nohy. Nebojte se proto do tohoto kousku trochu zainvestovat. Jistě se vám to vyplatí. 

Typy pánských sportovních kalhot

Pokud budete vybírat pánské sportovní kalhoty, je nejprve důležité si uvědomit, během jakých aktivit je budete zejména využívat. Jedny a ty samé kalhoty se totiž nemusí hodit na horskou turistiku i běhání. Nejprve tedy zvažte, co od daných kalhot očekáváte a jaké funkce by měly ideálně plnit. Zatímco na běh či procházku s rodinou vám budou stačit kvalitní pánské tepláky, do náročnějšího terénu raději zvolte pánské trekové kalhoty. 

Jaký vybrat materiál?

Současný trh nabízí nepřeberné množství materiálů i povrchových úprav. Jaké byste měli vybrat záleží především na ročním období, během kterého chcete turistické kalhoty nosit. Do teplejších dnů proto volte spíše více prodyšné materiály, které by zároveň mohly být i rychleschnoucí. Během chladnějších dnů na jaře nebo na podzim zase oceníte spíše pánské trekové kalhoty s membránou nebo softshellové kalhoty. Právě ty vás totiž během vaší cesty perfektně ochrání před chladem, větrem i drobným deštěm. 

Prodyšnost a mechanická odolnost 

Zapomínat byste při výběru pánských sportovních kalhot neměli ani na prodyšnost a mechanickou odolnost. 

Co se týče prodyšnosti, ta čím větší u daného materiálu je, tím lépe dýchá. Ovšem pozor, čím je větší prodyšnost materiálu, tím menší má schopnost zadržet pronikání větru, deště a chladu. Je tedy opět na vás, co přesně od kalhot očekáváte. 

V případě mechanické odolnosti je třeba si opět uvědomit, kam budete kalhoty nosit. Jestliže sháníte kalhoty na nenáročnou turistiku, výlety a procházky v přírodě s dětmi, není třeba nijak výjimečně řešit jejich mechanickou odolnost. Vyšší mechanickou odolnost je nutné řešit v případě, že již dopředu víte, že během své túry budete například lézt po skalách, kde by se mohl slabší materiál snadno prodřít.

Zdroj obrázku: Unsplash

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button