Spolupráce

Infračervený teploměr je dobrým doplňkem pro domácnosti s dětmi

Pamatujete si ještě klasický teploměr, v němž hrála hlavní roli rtuť? Když se povedlo jej nedopatřením rozbít, šlo o problém. V dnešním světě jsou už tyto teploměry naštěstí raritou, bezpečnost provozu je na prvním místě a přechází se směle do digitální éry. Pokud máte doma s dětmi, je jasné, že během podzimních plískanic často prochladnou a brzy se může dostavit i horečka. Jak si ověřit tělesnou teplotu? Má horečku 37,5 stupně Celsia nebo se blíží obávané čtyřicítce? To dnes už poznáte během pár vteřin, teploměry v podpaží už patří do 20. století. Ušetří se čas a pro rodiče menších dětí také zbytečné nervy.

Používá se také v lékařských ordinacích

Snad ani není žádná lepší reklama! Infračervený teploměr se používá i v lékařských ordinacích nebo nemocnicích, personál si podobný doplněk v posledních letech hodně oblíbil. Je bez rtuti, vyřeší otázku týkající se tělesné teploty pacientů ve zlomku vteřiny a manipulace bude v každém případě velmi snadnou záležitostí. Není třeba se zaškolovat, je to maximálně jednoduché! Lehký předmět, který najde své místo u dětských i dospělých pacientů, se pak osvědčí i v každé domácnosti. Co vše patří mezi jeho výhody? A je možné měřit i něco jiného, než jen tělesnou teplotu?

Měření teploty povrchů je k dispozici

Pokud chcete zjistit, zda je teplota vodní lázně vyhovující nebo zda už je možné podávat kojeneckou výživu, stane se podobný teploměr také dobrým společníkem. Je totiž velmi přesný, odchylka v řádu tří desetin stupně Celsia je v normě a naměřená teplota tak jasně napoví, jestli je teplota jen zvýšená nebo jde už o problém, který by měl řešit lékař. Tyto teploměry se automaticky vypínají poté, co je přestanete používat. Samotný provoz zařízení pak zajišťují dvě tužkové baterie, které se doma vždy najdou. Více informací k tématu najdete na cel-tec.cz!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button