Spolupráce

Kámen na zahradu i do interiéru

Kámen je přírodní materiál, který se hodí nejen na zahradu, ale je skvělým doplňkem i v interiéru. Dají se použít jak k účelům praktickým, tak i dekorativním. Také existuje celá řada různých způsobů, jak okrasné kameny zpracovat.

Využití na zahradě

Na zahradě se kámen používá především k praktickým účelům. Může se jednat o přístupovou cestu k domu či příjezdovou cestu ke garáži. Zahradní kameny jsou vhodným materiálem pro chodníček mezi záhony. Velmi oblíbené jsou i kamenné obklady terasy či bočních zdí domů nebo kamenné schody k domu či na terasu.

Zajímavý prvek zahrady tvoří dekorativní kameny, které mohou ohraničovat skalku, do níž můžete také umístit solitérní kameny nebo okrasné valouny. Nabízejí se v různých velikostech, barvách i strukturách. Jsou vhodné i k vodním zdrojům, jako jsou zahradní jezírka či fontánky. Můžete je však také využít jako samostatný estetický prvek v zahradě.

Využití v interiéru

Okrasné kameny mohou být originální a neotřelou dekorací interiéru. Velmi působivé jsou skleněné kameny, které se dají umístit do dekorativních nádob různých tvarů i velikostí, dají se jimi ozdobit květináče nebo poličku v pokoji. Využít můžete jak jednotlivé větší kousky, tak i barevné drtě. Kromě interiéru se dají skleněné kameny použít i jako výplň do gabionových plotů, kde tvoří originální doplněk.

Kámen lze použít i na výrobu schodiště do interiéru. Tento materiál nabízí celou řadu výhod, mezi něž patří dlouhá životnost nebo snadná údržba. Kamenné schodiště působí honosným dojmem. Kámen však lze využít i jako kamenné obklady v části interiéru.

Na koho se obrátit?

Pokud hledáte širokou nabídku různých druhů kamenů jak pro účely praktické, tak i dekorativní, navštivte e-shop obchodskameny.cz. Naleznete zde širokou nabídku kamenů určených k různým účelům a také v různém barevném spektru.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button