Spolupráce

Kam na dovolenou k moři v říjnu | NaLastMinute

Příjemné teploty, málo turistů i nízké ceny zájezdů – zjistěte, kde vás čekají nejlepší podmínky pro dovolenou u moře v říjnu. Ať už chcete odpočívat, nebo aktivně poznávat destinaci, v našem seznamu najdete ideální místo pro říjnový pobyt u moře.

Když se dny začínají zkracovat a počasí se mění k horšímu, může to mít negativní dopad na vaši náladu. Určitě to také znáte – probudíte se do téměř úplné tmy, vstanete do chladné místnosti, rozhrnete závěsy a přivítá vás déšť. Na cestě do práce promrznete ještě víc a když po osmi hodinách konečně zamíříte domů, začíná se už zase stmívat.

Unikněte z tohoto nevlídného podzimního stereotypu a zamiřte za sluníčkem! Tento říjen si můžete příjemně okořenit dovolenou u moře. Silné sluneční paprsky vás dobijí energií, užijete si delší dny s letními teplotami a vaše nálada se jako zázrakem zlepší. 

Abychom vám to ještě více zjednodušili, přinášíme vám tipy na ty nejlepší destinace pro dovolenou u moře v říjnu. Prošli jsme řadu zdrojů a vybrali to nejvhodnější místo pro vyznavače plážové dovolené, milovníky akce i příznivce zlaté střední cesty. Kam tedy za sluncem v říjnu?

Egypt

Pod pojmem “ideální dovolená” si představíte sebe na písečné pláži s drinkem v ruce, koupání ve vyhřátém moři a opalování pod silným sluníčkem? Pak vás osloví dovolená v Egyptě.

Po 4 a půl hodinách letu vás přivítají letní teploty atakující hranici 30 °C. Voda je opravdu jak kafíčko, vzhledem k bohatému podvodnímu životu si tak doma nezapomeňte šnorchl. Chybu neuděláte, pokud zamíříte do oblíbeného letoviska Hurghada. Pokud toužíte po ubytování v luxusu, zvolte letovisko Taba. Nezapomeňte na to, že pro cestu do Egypta potřebujete cestovní pas. Vízum si zakoupíte po příletu na letišti.

Fuerteventura

Chcete si pár dní odpočinout na pláži či u hotelového bazénu, zároveň ale dlouhé nicnedělání není zrovna to pravé ořechové pro vás? Pokud chcete mít spoustu možností výletů v letovisku i v jeho okolí, zamiřte do města Corralejo na Fuerteventuře.

Po 5 hodinách v letadle si už budete užívat 11 hodin slunečního svitu a teploty kolem 26 °C. Až se dostatečně vyrácháte v moři, přímo v letovisku navštivte přírodní park s mohutnými písečnými dunami. A kdyby vám Fuerteventura byla malá, přímo z Corraleja se trajektem můžete vydat na malý ostrůvek Lobos nebo větší Lanzarote. Fuerteventura jakožto jeden z Kanárských ostrovů spadá pod Španělsko, při cestě si tak vystačíte s občanským průkazem.

Madeira

Patříte do skupiny aktivních cestovatelů, pro něž dobrá dovolená = dovolená nabitá túrami a zážitky? Snovou dovolenou zažijete na portugalské Madeiře.

V letadle strávíte zhruba 4 a půl hodiny, na Madeiře pak můžete očekávat příjemné teploty kolem 23 °C vhodné pro poznávání. Tzv. ostrov věčného jara, jak se Madeiře přezdívá, je neustále krásně rozkvetlý a nabízí nádherné scenérie. Ubytujte se ve městě Funchal a odtud podnikejte výlety podél levád (za nás doporučujeme Vereda do Pico Ruivo a Levada do Rei). Vykoupat se můžete v přírodních bazénech Porto Moniz. Ani pro cesty na Madeiru nepotřebujete cestovní pas či víza, bude vám stačit občanský průkaz.

Zamlouvá se vám představa říjnové dovolené u moře? Využijte příležitosti a místo do sychravého rána se vydejte probouzet do nádherných dnů plných sluníčka. Vyberte jednu z našich destinací odpovídající vašim představám, zakupte zájezd (ideálně ten last minute s největší slevou) a dejte se do balení.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button