Spolupráce

Snížení cholesterolu přírodní cestou aneb jak na to

Cholesterol je strašákem současnosti. Jak již mnoho studií potvrdilo, právě škodlivý LDL cholesterol je spojován s aterosklerózou, kardiovaskulárními poruchami, hyperlipidémií, hyperlipoprotémií či hypercholesterolémií.

Zní to sice jako názvy sci-fi filmů, ale věřte, že ani s jedním onemocněním byste se nechtěli setkat. Jak si tedy přirozenou cestou snížit hladinu cholesterolu v krvi?

Klasika vs. nové možnosti

Za tradiční postupy je považována střídmá dieta, spousta zeleniny a ovoce v jídelníčku a hodně pohybu. Zkrátka zdravý životní styl. Z nejnovějších studií ovšem vyplývá, že může být skvělým pomocníkem také král karotenoidů astaxanthin

Astaxanthin účinky

Astaxanthin má antioxidační, protirakovinné a protizánětlivé účinky. A kromě nich má také pozitivní efekt na snížení hladiny cholesterolu v krvi. Nejnovější korejská studie provedená na 27 dobrovolnících zjistila, že pravidelným užíváním astaxanthinu došlo u kontrolované skupiny ke snížení množství LDL cholesterolu a ApoB v krvi. Naproti tomu skupina, která užívala pouze placebo, nezaznamenala žádný rozdíl.

Tyto výsledky tedy jasně naznačují, že doplněk stravy astaxantin má pozitivní vliv na snížení hladiny cholesterolu v krvi.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button