Spolupráce

Sen o vlastní pizzerii nemusí být nesplnitelný. Zjistěte, co všechno budete potřebovat

Když se řekne práce snů, vybaví se vám příprava nadýchaného těsta, rozpálená pec a jako výsledek nádherně voňavá pizza? Mít svou vlastní pizzerii nemusí být nemožné. Poradíme vám, co všechno budete potřebovat.

Základem je vybavení

Jakákoliv gastro provozovna obvykle potřebuje hodně nákladného vybavení. V případě výroby pizzy to však není tak nedostupné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zcela klíčové jsou samozřejmě pece na pizzu, bez kterých se skutečně neobejdete. Hodit se vám bude i spousta dalšího vybavení. Přesto nemusí být počáteční investice tak vysoká, a pokud budete vyrábět chutnou pizzu, která si najde své stálé zákazníky, jistě se vám vložené prostředky brzy vrátí.

Kolik mít našetřeno?

Počáteční investice je velmi individuální podle toho, zda budete mít provozovnu v nájmu, nebo vlastním prostoru a zda chcete vše zvládat více méně sami, nebo si plánujete najmout pomocníky. Co se týče vybavení, pece mohou stát v rozmezí od 10 do 30 tisíc korun. Hnětače, které jsou zcela nezbytné pro přípravu většího množství kynutého těsta, vás mohou vyjít asi na 25 tisíc. Drobnější investice v podobě lopaty na pizzu se pohybují v řádech tisíců.

Sami tedy vidíte, že není třeba být milionářem, abyste si pizzerii mohli otevřít. Přesto se nejedná o malé peníze a je třeba tedy pečlivě zvážit, zda máte promyšlený postup, prozkoumaný trh a záložní plán, kdyby se cokoliv nepovedlo.

Šetřit nebo nešetřit?

Ceny vybavení se mohou hodně různit, ale kvalita něco stojí. Pokud to se svým byznysem myslíte vážně, vyplatí se pořídit přístroje, které vydrží léta a budete se na ně moci spolehnout. Některé vybavení jako třeba kynárna sice není hned zpočátku zcela nezbytné, ale jistě brzy zjistíte, že vám ušetří spoustu času i práce. Pokud tedy máte prostředky, nebojte se pizzerii dobře vybavit – za provozu pak velmi rychle zjistíte, jak moc je to důležité.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button