Spolupráce

Bazoš přichází s tmavým motivem. Šetří energie i vaše zdraví

Bazoš všichni dobře známe jako místo, kde snadno prodáme to, co už nám neslouží, a za dobré peníze nakoupíme zboží od někoho jiného. Webové rozhraní se neustále zlepšuje, aby zákazníkům poskytlo co nejlepší prostor pro vzájemné obchody a vyhledávání zboží. A právě proto přichází tento portál s novinkou, která vám hledání ještě více usnadní – je jí tmavý režim, který najdete nově nejen v aplikaci, ale i na webu.

Proč je tmavý režim lepší?

Asi už jste si povšimli, že podobná opatření zavádí i jiné známe webové portály. Proč? K čemu je tmavý režim dobrý? Existuje hned několik důvodů. První přímo souvisí s vaším zdravím. Je prokázané, že modré světlo obrazovky snižuje kvalitu spánku. Jestliže tedy večery trávíte u počítače, může se vaše tělo začít chovat tak, jako by byl den. Když se pak budete snažit usnout, nepůjde to. Dark mode tomu ale zabraňuje. Vaše tělo pak přirozeně produkuje melatonin a vy se vyspíte dorůžova. Pokud tedy trpíte potížemi se spánkem nebo s počítačem pravidelně pracujete zejména ve večerních hodinách, je tmavý motiv obrazovky skutečně nejlepší ochranou před zdravotními komplikacemi.

Druhý důvod je úspora energie. Při tmavém režimu zařízení spotřebovává až o 60 procent elektrické energie méně. Šetříte tak vy, ale také obrazovka počítače, tabletu nebo mobilu není tolik namáhána. U některých zařízení je dokonce možné si tmavý motiv nastavit jako automatickou předvolbu od určité hodiny večerní.

Jak tmavý režim nastavit?

Jde to velmi jednoduše. Uděláte to vlastně jen jedním jediným klikem. Stačí na domovské stránce sjet až úplně dolů a tam změnit předvolbu na Tmavý motiv. Ihned se změní pozadí celého inzertního portálu. Zkuste si tuto možnost sami večer vyzkoušet a uvidíte, že to pro vaše oči bude daleko příjemnější. Tato možnost je nejen v české verzi, ale také na slovenském a polském Bazoši.

Zdroj náhledového obrázku: bazos.cz

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button