Spolupráce

Zařiďte si homeoffice. Jaká elektronika a kancelářské potřeby se budou hodit?

Práce z domova má své výhody a nevýhody. Koneckonců o tom by mohl vyprávět každý, koho poslední rok donutil pracovat prakticky výhradně z vlastního domova. Někomu toto uspořádání vyhovuje, jiní už se nemohou dočkat, až si konečně zase užijí klid a soukromí vlastní kanceláře. Ukázalo se ale také to, že většina lidí doma nemá ani polovinu věcí, které jsou k práci z domova nutné. Ať už jde o potřebnou elektroniku, nebo o různé kancelářské potřeby jako třeba obálky, sešívačka nebo složky, většina z nás zjistila, že domov prostě není kancelář. Jak si svůj pracovní koutek doma vybavit tak, aby vám nic potřebného už nechybělo?

Počítač a wifi

Bez těchto dvou věcí je práce doma nemožná. Spolehlivý a rychlý internet, počítač či notebook, ale často také další monitor s velkou úhlopříčkou nebo tiskárna – to vše je běžná výbava v kanceláři, ale doma už často ne. Pokud je to možné, můžete si některé nutné pracovní pomůcky vypůjčit z kanceláře, ale obecně platí, že pokud například nemáte tiskárnu, nyní je vhodný čas si ji koupit – stejně se vám bude dřív nebo později hodit.

Kancelářské potřeby

Nezbytný je samozřejmě dostatek papíru, zápisníky, kalendář nebo diář, sešívačka, děrovačka, euro fólie, ale také různé další složky nebo šanony pro organizaci práce. Mnoho lidí také zjistilo, že se neobejdou bez bublinkové obálky nebo jiných balicích pomůcek, díky kterým je možné věci a dokumenty bezpečně zasílat poštou.

Kdo to zaplatí?

Možná si nyní kladete otázku, kdo to všechno bude financovat. Často to totiž nejsou malé položky. V ideálním případě se toto dá nějakým způsobem dohodnout se zaměstnavatelem a vyjednat si to v rámci dohody o práci na homeoffice. Někteří zaměstnavatelé volí jednorázový příspěvek na pokrytí nákladů, jiní mohou vyžadovat přesné vyúčtování.

Kde to koupit?

Vsaďte na spolehlivý e-shop. Plastové obálky, jakož i různé krabice, boxy nebo obalové materiály se dají pořídit za levno na internetu. Všechno si můžete nechat doručit až domů a nemusíte se tahat s velkými krabicemi plnými papíru nebo jiných kancelářských potřeb. I obyčejné kartonové obálky, nebo papíry do tiskárny se mohou při větším množství pěkně pronést.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button