Spolupráce

Dobré nápady pro využívání regálů

Čím více věcí si koupíme, tím horší je bude uložit, natož je originálně vystavit. Neustále nás trápí otázka, jak efektivně využít celý prostor bytu. Ale jak a kde si prostor vybudovat. Obývací pokoje bývají nejlepší volbou.

Dříve se stavěly tzv. obývací stěny, kde bylo hromada skříněk a byly všelijak zdobeny. K tomu disponovaly i spoustou prostoru. Nyní nám trh nabízí mnohem levnější policové regály, které lze zapracovat do celkového pohledu bytu. Na rozdíl od poliček, není potřeba vrtat do zdi a skladba regálu je jednoduchá i pro méně zběhlé osoby v kutilství.

Objemné regály pro více prostoru

Volně stojící regály jsou dnes nejvíce používané a nabízí různé využití úložného prostoru. Uskladníte zde i objemnější kusy, a dokonce se prodávají různé krabice s ornamenty, do kterých přehledně naskládáte vše potřebné. Samozřejmě, že oproti celým obývacím stěnám, které se vyrábí na míru se nevyrovnají v rámci uspořádání, ale mají několik svých výhod. Na vašem uvážení je, z jakého materiálu si policový regál pořídíte.

Pravdou také zůstává, že vestavný nábytek byl v průběhu doby vyvíjen a lze si do něj nechat namontovat při výrobě osvětlení. Pokud chcete ušetřit a koupit regály, osvětlení si lehce doděláte i sami. Stačí koupit roli letek a k němu přiletovat vypínač a drát s koncovkou do zásuvky. Ledky pak přilepíte na potřebné police a voila – světlo!

Rozmístění regálů

Hledáte regály na míru? Většinou mají všechny regály stejně danou velikost z výroby, ale můžete si i tak přizpůsobit. Buď je seříznete (pokud jde o dřevěné) nebo se podívejte po velikosti, která vám bude lépe sedět. Počet polic v balení nemusíte využít, nebo pokud jich potřebujete víc, přikoupíte. Jestli máte v obývacím pokoji nevyužitý roh, podívejte se po rohovém regálu, který můžete napojit na další části.

Využití regálů je několika četné. Obzvláště dřevěné můžete rozkládat a rozmístit po stěně nebo si ho různě překládat. Je to jen na vaší fantazii!

Zdroj náhledového obrázku: Majster regál

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button