Spolupráce

Majestátní kočka nebo lev?

Fascinují vás divoké velké kočkovité šelmy jako je lev, tygr, panter nebo levhart? Klasické druhy domácích koček jim jsou sice podobné, ale oproti nim jsou přeci jen malé. Představuji vám však nejstarší plemeno amerických koček – Maine Coons. Svou vizáží a vzrůstem se blíží rysům.

Mainské mývalí kočky

V České republice se jim říká Mainské mývalí kočky – je to největší domestikované plemeno koček. Přezdívá se jim „něžný obr“ – jsou veliké, ale mají velmi přátelskou povahu, rády se mazlí a hrají si, většinou jsou přátelské k dětem i dalším domácím mazlíčkům.
Nejspíš pro tuto jejich milou povahu je obdivuje i Robert Sijka. Na jeho fotografiích můžete vidět tyto krásné kočky, ze kterých číší důstojnost a které působí majestátním až mystickým dojmem. Vše umocňuje černé pozadí a jednoduché nasvícení.
 Na svých webových stránkách Fellis Gallery uvádí: „Mojí vášní je fotografování a zvířata. Zejména kočky, ty mě fascinují nejvíce, jsou záhadné a důstojné. Kočky jsem začal fotografovat před několika lety, kdy moje žena začala chovat Mainské mývalí kočky.“
„Dělalo mi radost být kolem koček a fotografovat je. Strávil jsem mnoho času, abych zdokonalil své dovednosti v zachycování krásy koček. Mým cílem je ukázat různé výrazy a emoce vycházející z kočičích očí. Raději používám jednoduché pozadí a světelné nastavení, které doplní kočku, nic víc.“

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button