Spolupráce

Voda je čím dál vzácnější. Zajistěte si vlastní spolehlivý zdroj

Voda je v současné době hojně diskutované téma. Hovoří se o nebezpečném suchu, které začíná hrozit i u nás, ale také o kvalitě vody a o způsobech, jak ji získávat šetrně, efektivně a za rozumné peníze. Bez vody není život, a tak bychom rozhodně ani my neměli podceňovat kvalitu naší vody, její nezávadnost a také jistotu, že jí budeme mít i v budoucnu dostatek.

Voda je pro život nezbytná

Slyšeli jste už o domácí vodárně? Jde o zařízení, které samo dopravuje a upravuje vodu z vlastního zdroje do domácí vodovodní sítě. Tato voda se pak dle kvality dá využít přímo ke konzumaci, ale také třeba jen k zalévání nebo praní prádla. Tento způsob získávání vody byl dříve typický zejména pro menší vesnice, kde nebyl doposud zaveden vodovod, ale v dnešní době se k tomuto způsobu získávání vody vrací i domácnosti, kde vodu z vodovodu běžně mají. Důvodem je zejména rostoucí cena takové vody, ale také obavy z nadcházejícího sucha a možného nedostatku vody.

Nakupujte chytře

Voda z domácí vodárny se většinou odebírá ze studny, ale vhodným zdrojem může být i potok či řeka. Nezbytnou součástí domácí vodárny je čerpadlo, tlaková nádrž, potrubí, pojistka a ovládací panel. Vodárny se nabízí v různých velikostech a provedeních a samozřejmě také v různých cenových relacích. Vybrat tu správnou může být pro nezkušeného člověka dost náročné, ale pomoci vám může například webový srovnávač cen jako je například Cenový radar. Budete mít jistotu, že vyberete produkt v ideální kvalitě za nejlepší dostupnou cenu na trhu.

Jak vybírat?

Obecně platí, že pro běžný rodinný domek postačí vodárna o objemu 24-50 l s průměrným sacím výkonem 8 m/min. V této kategorii je na výběr široké spektrum výrobků. Při výběru se pak zaměřte také na tzv. sací výšku, tedy maximální výšku čerpadla od vodní hladiny, z níž je čerpadlo schopné vodu sát a přivádět do domu. Důležitým parametrem by pro vás měl být také maximální výtlak a průtok. Vždy záleží na konkrétních požadavcích a představách, které o využití domácí vodárny máte.

Velkou výhodou je i to, že vodárna nezabere mnoho místa a snadno ji schováte ve sklepě nebo v technické místnosti. Je však nutné pamatovat na to, že v případě mrazu musí být pečlivě zateplená, případně musí být před zimou vypuštěna.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button