Spolupráce

Na tohle nesmíte zapomenout při rekonstrukci bytu!

Rekonstrukce je v současnosti finančně náročná, a proto si ji musíte vždy pořádně rozmyslet! Soustřeďte se na to, co je doopravdy důležité a na ostatní zapomeňte. Poradíme vám pár základních věcí, na které nesmíte zapomínat dlouho před samotnou rekonstrukcí. Díky těmto tipům nepřesáhnete svůj rozpočet a získáte domov, po kterém toužíte. Nejdůležitější jsou:

  • peníze,
  • rozvody elektřiny,
  • kuchyně,
  • okna.

Finance a čas

Nepočítejte s tím, že všechno půjde přesně podle vašeho časového plánu a rozpočtu. Vždy musíte mít rezervu. Nechte si ideálně 15-20 procent jako finanční rezervu. Stejně postupujte při plánování. Jestli vám jednotlivé části rekonstrukce navazují na sebe, nezapomeňte alespoň na týdenní rezervu, abyste nemuseli řemeslníky zbytečně rušit a potom na ně dlouho čekat.

Zásuvky

Plánování elektrických rozvodů je mnohem důležitější, než si myslíte. Opravy a doplnění rozvodů je náročné a musíte sekat do zdi, takže si potom rozbijete již rekonstruovaný domov. Ujistěte se, že dělníci dodržují ISO 45001 o bezpečnosti práce. A s rozvahou určete, kam umístíte všechny zásuvky a osvětlení. Později bude velmi těžké něco měnit.

Plánování kuchyně

Kuchyně je asi nejnáročnější místností, kterou budete zařizovat. Dobře si rozmyslete výšku pracovní desky, materiál, umístění myčky, trouby i varné desky. A samozřejmě rozplánujte zásuvky, osvětlení a úložný prostor. Zvuková izolace řeší odhlučnění podlahy, takže nebudete při vaření dupat sousedům na hlavu. A na druhou stranu ani neuslyšíte hluk z jejich bytu.

Okna a jejich stínění

Výměna oken rozhodně není příjemná, ale jednou za čas to udělat musíte. Navíc získáte mnohem lepší tepelnou i zvukovou izolaci. Moderní okna jsou v tomto ohledu velmi výhodná. Zároveň si rozmyslete, jaké stínění si zvolíte. Na výběr máte mnoho druhů žaluzií, rolety nebo markýzy na střešní okna. A každý z těchto typů najdete v mnoha barvách. Stačí si jen vybrat podle svého vkusu.

Zdroj náhledové fotografie: Angelov / stock.adobe.com

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button