Spolupráce

Objevte nové hobby on-line

Zábavy není nikdy dost, souhlasíte? Jestli máte pocit, že je váš život příliš uspěchaný, vážný, plný práce a povinností a chybí mu víc kreativity nebo aktivitních činností, pak je možná na čase objevit nové hobby. Tady je několik on-line možností, ze kterých si vybere snad každý.

Nejdřív je vhodné uvědomit si, co vás vlastně baví, nebo co vás kdysi bavilo v ranném mládí nebo dětství. Třeba jste opustili nějakou činnost, jenž vám přinášela radost či naplnění. Anebo chcete rozvinout nějaký současný koníček a vypilovat svoje dovednosti?

Čtení

Začněme něčím tak běžným, jako je čtení. Pokud jste patřili mezi tradiční čtenáře vázaných knih, proč nezvážit knižní aplikace, jenž mají mnoho zajímavých a užitečných funkcí. Například umožňují organizování knižních titulů, prostřednictvím štítků a funkce osobních poznámek, kam si můžete zapsat libovolné postřehy a poznámky. Díky aplikaci získáte i přehled, jak moc čtete a svoje oblíbené tituly můžete sdílet s ostatními.

Jóga

Praktikování jógy prospívá tělu i duši. Historie téhle aktivity sahá až pět tisíc let nazpět a díky pozicím, které můžou cvičit jedinci všech úrovní zdatnosti, si získala oblibu po celém světě. Stačí si vyhledat kurz on-line nebo se jen přihlásit k odběru na kanálu na YouTube, kde je na výběr z obrovského množství různých druh jóg, lektorů a lektorek.

Pletení

Činnost pletení vám možná evokuje vzpomínky na babičky, ale tahle ruční aktivita v posledních letech vskutku ožívá. Obzvlášť v nacházejících chladných večerech může být pletení značně uklidňují, nehledě na to, že si můžete vytvořit originální model pro sebe nebo svoje blízké. Existují aplikace či různé odběrové kanály, ve kterých se dozví něco nového začátečníci i pokročilí.

Poker

Možná už víte, jak hrát šachy nebo poker, ale on-line procvičováním je snadné si dovednost vypilovat anebo se novou znalost naučit od počátku přes on-line tréninkové stránky. Tutoriály a praktická videa pomáhají krok za krokem k rozvíjení matematických, analytických a logických dovedností. 

Pečení

Zdroj: Pxhere, Public Domain CC0

Pečení zaznamenalo v posledních letech neuvěřitelnou oblibu. Diváci sledují různé pořady a soutěže o vaření a pečení. On-line servery nabízejí nepřeberné množství receptů, včetně rad a tipů na to, aby vám z trouby vyšel opravdu křupavý chlebíček.

Běhání

Tenhle základní pohyb patří mezi nejsnadnější způsoby, jak si udržet a zlepšovat fyzickou kondici. Základem jsou pohodlné běžecké boty a třeba aplikace pro běžce, jenž vám postupně začne běžecký trénink budovat. Využít lze i běhy s hlasovým průvodcem, které jsou přesně určené pro danou situaci… ať už s běháním začínáte, máte specifické preference jako běhání ve městě nebo terénu, a podobně.

Fotografie

Kreativní zábava ve formě fotografie je dostupný koníček, když vezmeme v úvahu, že foťáky na našich telefonech dosahují impresivní kvality. Po zvládnutí základních znalostí a porozumění terminologii se vyplatí zakoupit fotoaparát, jenž dává větší prostor vaší kreativitě. V populárním dovednostním seriálu Master Class učí fotografii například samotná Annie Leibovitz.

Výroba mýdel

Jestli vás už nudí všechno to pečení a háčkování, proč nevyzkoušet jinou řemeslnou práci? Výroba mýdel anebo třeba svíček je skvělá činnost a navíc se bude hodit před nadcházejícími vánocemi, takové vlastnoručně dělané a praktické dárky vždycky potěší. Stačí si objednat on-line a nechat doručit všechny potřebné přísady a pomůcky, včetně glycerínové hmoty, barev k obarvení, nebo gelů a vosků. Pro vytouženou vůni zas sáhněte po oblíbeném esenciálním oleji a aroma je na světě.

Renovace nábytku

Kutilem se člověk nemusí narodit, téhle šikovné dovednosti se lze naučit. Proč nevdechnout starému psacímu stolu nový život. Bude stačit smirkový papír, barva nebo lak. Restaurování nábytku se můžete naučit pomocí on-line tutoriálů nebo kurzů, buď individuálních nebo skupinových. Lektoři vás provedou postupem opravy, od demontáže po konečnou povrchovou úpravu.

Hraní na hudební nástroj

Pokud chcete rozvést dovednost hru na hudební nástroj nebo se naučit hře na nový, stačí doslova tablet nebo chytrý telefon, jenž vás navedou krůček po krůčku ke hře na klávesnici či strunách. Jestli si potřebujete osvěžit čtení not, pak poslouží například Music Notes, kde najdete srozumitelného průvodce. Pak si stačí najít skladbu na vaší úrovni a následovat vedení a trénovat a trénovat. Díky výhodě sluchátek se nemusíte obávat, že chybkami nebo falešným hraním budete rušit rodinu nebo sousedy.

Zdroj hlavního náhledového obrázku: Pxhere, Public Domain CC0

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button