Spolupráce

Notebook s Windows vs. MacBook: Který je lepší?

Každý, kdo se rozhlíží po novém notebooku, si musí hned na začátku odpovědět na klíčovou otázku. A sice zda sáhne po MacBooku, anebo dá přednost notebooku s operačním systémem Windows.

Při výběru notebooku hraje zásadní roli druh operačního systému. Operační systém macOS je velice intuitivní, jednoduchý na ovládání a je tak ideální pro ty, kdo si chtějí domů přinést notebook, na němž by mohli začít hned pracovat. Je vhodný pro více i méně náročné uživatele, kteří nepotřebují mít pod kontrolou nastavení počítače. Naproti tomu Windows je nejen uživatelsky přívětivý, ale ještě k tomu vás pustí do registrů. To jsou složky, ve kterých je možné upravovat nastavení systému do nejmenšího detailu. Pokud navíc patříte mezi milovníky počítačových her, pak je pro vás notebook s Windows jasnou volbou, protože MacBooky stále ještě nejsou stavěné pro náročné hraní.

Operační systém macOS: Více zařízení, jeden systém

Nespornou výhodou macOS je dokonalá synchronizace všech zařízení od značky Apple, výborné zabezpečení i spolehlivý hardware. Kromě skvělého výkonu má MacBook také stylový vzhled a poměrně slušnou výdrž. MacBooky jsou ideální přenosné počítače pro každodenní činnosti, práci i zábavu. Řada MacBook Air představuje lehké a výkonné modely s kvalitním displejem i svižným operačním systémem. Poněkud dražší řada MacBook Pro se pak pyšní špičkovým výkonem, výbornou grafikou a rychlým procesorem. Na druhou stranu, pokud se rozhodnete pro Windows, máte stovky možností na výběr – od nejlevnějších notebooků značky Acer až po špičkové modely od Dell.

Výdrž, cena a spolehlivost

Pokud sháníte notebook, který vám bude bez zádrhelů šlapat pěknou řádku let, pak vaše očekávání naplní spíše MacBook. Samozřejmě že špatná údržba zařízení nebo softwaru vždycky povede k poruchovosti, obecně ale platí, že MacBooky mají daleko delší životnost než průměrné notebooky s operačním systémem Windows.

Zdroj náhledového obrázku: mall.cz

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button