Spolupráce

Jak zamaskovat spálenou díru v koberci?

Některé místnosti jsou náročné na pohyb. Zejména obývací pokoje, předsíně nebo chodby, kde dominují běhouny, mohou nečistoty a nehody přímo přitahovat. V některých případech je koberec natolik namáhán, že se v něm mohou vyskytnout dokonce díry nebo spáleniny od cigarety nebo prskavky. Nemusíte se ihned ohlížet po novém koberci. Naučte se způsob, jakým si svůj koberec spravit.

Odstraňte spáleninu

Ať už máte doma celoplošné nebo kusové koberce, postup bude stejný. Připravte si nůžky a pro jistotu také pinzetu. S pomocí těchto nástrojů se pokuste odstranit veškeré spáleniny. Znamená to, že budete muset jít dost do hloubky. Ideální je, pokud máte zbytky koberce. Pokud ne, můžete vlákna k vyplnění vystřiženého koberce odebrat z prostor, kde to nebude nápadné (pod nábytkem). Vláken musí být dostatek k vyplnění prostoru, který jste z koberce prvotně odebrali.

Nalepení kobercových vlasů

Nyní vás čeká hodinářská práce. S pomocí vatové tyčinky aplikujte na ostříhanou část koberce lepidlo. Použijte opravdu kvalitní lepidlo, aby se vlasy koberce při vysávání neuvolnily. Nová vlákna odebraná na nenápadném místě vkládejte jedno po druhém. Na místě je ukotvěte pomocí pinzety. Takto postupujte, dokud nebude povrch koberce vypadat celistvě. Musí být zcela vyplněn novými vlákny. Ideální je dát více vláken. Při schnutí na postižené místo umístěte tlustší knihu – klidně přes noc. poté ještě koberec vykartáčujte měkkým kartáčem. Někdy se objeví uvolněná vlákna, což je přesně ten důvod, proč jsme jich původně lepili víc.

Zbytky koberce usnadní práci

Nejjednodušší způsob, jak opravit spálený koberec nastává v případě, že jste si uschovali zbytky koberce. Pak vystřihněte díru v koberci, která je spálená. O něco větší kus vystřihněte ze zbytků koberce a vložte jej do díry. Okraje záplaty zpevněte lepidlem a upravte. Tento způsob se hodí zejména pro koberce s vyšším vlasem – u těch krátkých může být změna příliš nápadná.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button