Spolupráce

Vyplatí se stavět dům svépomocí? Zbytečně trpíte stresem!

Uvažujte o stavbě nového domu? Rekonstruujete byt? Zvažujte, jak stavbu realizovat? Přemýšlíte, zdali stavět svépomocí nebo se obrátit na stavební firmu či zkušené developery? Zde je každá rada drahá, protože každý způsob má své nesporné výhody, ale bohužel i jistá úskalí. Známe to z vlastních zkušeností.

Konečné rozhodnutí je velmi těžké a často i stresující a během celého procesu rozhodování se pomyslné misky vah s každou novou informací pohybují nahoru i dolů. Pojďme se ale podívat na fakta, která hovoří jasně.

Zajímá vás novostavba v Praze nebo mimo Prahu?

Na začátku je nutné říci, že při realizaci stavby záleží jednoznačně na vaší povaze a možnostech každého z vás. Je dobré si uvědomit, jestli je pro vás stavba nového domu cílem nebo cestou. To je velmi důležité. Existují lidé, kteří jsou celoživotními stavebníky, a stavba svépomocí je uspokojuje na duši, protože potřebují mít zkrátka svůj projekt. Ti obvykle za svůj život postaví či zrekonstruují několik domů, pěkně jeden po druhém nebo dokonce i několik současně. Na druhou stranu jsou lidé, kteří chtějí dokonalý a profesionálně postavený dům, do všech detailů, a zajímá je především samotné bydlení.

Tyto nové rodinné domy jsou k mání na Praze 5 ve Stodůlkách

Zde je důležité, vše posoudit a uvědomit si vaše možnosti. Na první pohled by se zdálo, že to jsou pouze finance, ale na řadu přijde i vaše manuální zručnost, kolik máte času věnovat se stavbě, a to v dlouhodobém horizontu, jak jste vytíženi ve vašem zaměstnání či doba, za jakou ve vašem novém domě potřebujte bydlet. Na přetřes při rozhodování o ideálním řešení realizace vaší stavby přichází i fakt, jaké máte zkušenosti se stavebními projekty, váš věk, rodinné či partnerské vztahy, „dobré kontakty“, ale, a to především lokalita. Novostavby v Praze jsou totiž kapitolou sama pro sebe.

Nejčastější otázka u stavby svépomocí bývá, zdali je toto řešení levnější

Ano i ne. Zde je nutné počítat s ohodnocením vašeho času, který stavbě věnujte a postavit ji proti možnosti, vydělat si finanční prostředky prací ve svém oboru. Pak také, pracujete-li na své stavbě rychleji či pomaleji než profesionál, dokážete-li udržet kvalitu práce a či máte patřičné strojní vybavení? A opět i nyní přichází ke slovu lokalita, developerské projekty v Praze totiž nabízejí zajímavé a atraktivní lokality pro rodinné domy, které jsou běžně nedostupné.

Takto vypadají nové rodinné domy v Praze Štěrboholech

Pak je zde i samotný projekt? Co si budeme povídat, vždy se vyskytnou nepředvídatelné problémy, které stavbu svépomocí, mohou významně prodražit. Na druhou stranu u stavby na klíč do domu nevidíte, takže je dobré myslet na finální kvalitu stavby a také potřebujete garanci, že vaše investice se skutečně promění ve váš dům. Zde je důležité, a to pro oba zmiňované aspekty, vybrat si korektního partnera, jež je dostatečně ekonomicky silný, má tradici a dobré reference při realizaci podobných projektů.

Bydlení v Praze vám nejlépe zajistí silný developer

To platí zvláště pro stavbu domů či bytů v Praze. Developerské projekty v Praze jsou nejčastěji realizované formou novostaveb. Například společnost FINEP nyní nabízí prodej domů v Praze 5, či v Praze 10. Tyto novostavby jsou stavěny s důrazem na kvalitu stavby, s nadstandardní tříletou zárukou a citlivým začleněním do stávající infrastruktury města.

Kontaktujte společnost FINEP ještě dnes. Na stránkách FINEP také naleznete vše, co o bydlení v novostavbách potřebujete vědět, včetně cen, dispozic či popisu lokalit. Můžete si také objednat nezávaznou návštěvu ve vzorových domech i bytech.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button