Spolupráce

Jaká je trvanlivost náplní do e-cigaret?

Obdobně jako potraviny, mají i e-liquidy svou trvanlivost. Výrobci zpravidla uvádějí trvanlivost 2 roky, ale jak jistě víte, je to údaj pouze orientační. Co tedy dělat, když zjistíte, že váš e-liquid je prošlý? To, záleží…

Přesná trvanlivost e-liquidů totiž není známá. Odborníci vycházejí pouze z vlastností základních složek náplní, propylenglykolu (PG) a rostlinného glycerinu (VG). Stejně jako jinde i tady vyhrává selský rozum. Pokud máte náplň prošlou pár dní a ona se zdá být na pohled v pořádku, pak ji můžete použít. Může se vám samozřejmě také stát, že náplň je ještě před uplynutím doby spotřeby zkažená, plavou v ní usazeniny a celkově nevypadá v pořádku. Takovou zcela logicky vyhodíte.

Náplně někdy vydrží i déle

Pověstná hranice trvanlivosti dvou let totiž platí pouze v případě, že je e-liquid skladován v optimálních podmínkách. Obecně lze říci, že v chladu a tmě vydrží náplň mnohem déle, než když ji postavíte na světlo. Trvanlivost také ovlivňuje obsah náplně, e-liquidy na přírodní bázi mívají kratší trvanlivost než ty, které jsou vyrobeny z chemických sloučenin. Složení se kromě trvanlivosti projeví i na ceně a především chuti.

U přírodních e-liquidů máte sice kratší dobu spotřeby, ale jejich chuť je pěkně plná a neměnná. Musíte také počítat s tím, že si za kvalitu připlatíte. Oproti tomu náplně na chemické bázi jsou levnější a trvanlivější, ale nechutnají tak dobře.

Pokud chcete, aby vám vydržela náplň co nejdéle, skladujte ji mimko dosah slunečních paprsků, v suchu, tmě a v chladu. Prodloužíte tak její trvanlivost a zajistíte si i stabilní chuť.

Co si ohlídat při pořizování náplně?

Při používání e-cigaret se držte těchto pravidel, zvýšíte tak šanci, že si svou e-cigaretu vychutnáte bez sebemenších obtíží.

  • Vždy si vedle data spotřeby ověřujte i složení náplně. 
  • Dejte na svůj zdravý rozum, pokud necítíte podezřelý zápach a nevidíte usazeniny, e-liquid je pravděpodobně v pořádku.
  • Pokud si nejste jisti obsahem náplně, vyhoďte ji. Speciálně, když si mícháte náplně sami, po delší době si už nemusíte pamatovat, jakou intenzitu náplň měla.
  • Vybírejte si kvalitní e-liquidy.
  • Nepoužívejte viditelně poškozené náplně.
  • Vždy dbejte na to, aby byla daná náplň kompatibilní s přístrojem, který používáte. Pokud si nejste jisti, ověřte si použitelnost u výrobce.
  • Pořizujte si náplně pouze z legálních a ověřených zdrojů.

E-cigarety jsou méně škodlivou alternativou ke klasickým cigaretám. Kromě toho, že šetří zdraví kuřáků, neobtěžují okolí cigaretovým dýmem. V současné době navíc na trhu najdete zařízení, která mají velmi propracovaný design a tím pádem jsou i pěkným módním doplňkem. Konečný výběr zařízení i náplně je jen na vás, mějte však na paměti, že jedině s kvalitním zbožím si zajistíte bezpečné používání e-cigarety.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button