Spolupráce

Rozhodli jste se investovat do kvalitního vysavače?

 Jakmile váš starý vysavač doslouží, je čas na výběr a nákup nového vysavače. Samozřejmě si můžete celý proces ulehčit, zajít do nejbližšího obchodu s elektronikou, kouknout na vysavače a jejich cenovky a podle toho si některý z nich vybrat.

 Riskujete však, že s novým vysavačem nebudete spokojeni, bude se vám s ním špatně vysávat a za pár let jej budete muset opět vyměnit. Abyste se tomu vyhnuli, je lepší věnovat výběru vysavače více pozornosti a více nad výběrem přemýšlet. Jak bude vysavač vysávat na tvrdých podlahách? A zvládne dobře vysát i koberce? A jak je hlučný? A jaké je příslušenství dodávané k vysavači? Jaká je cena náhradních sáčků a filtrů do vysavače? Některé informace získáte z popisu vysavače od výrobce, po jiných budete muset více pátrat. Hledání informací o kvalitě vysavače se však vyplácí.

Rozhodli jste se pro kvalitní vysavač? Blahopřejeme!

Výběrem kvalitního vysavače si ušetříte spoustu času a práce. A i když počáteční investice do vysavače určitě nebude nízká, litovat toho nebudete!

Ušetříte čas a práci

Kvalitní vysavače mají vysoký sací výkon a k tomu i kvalitně vyrobené hubice, se kterými bude úklid radost. Jedno bez druhého by nefungovalo, vysavač s vysokým sacím výkonem a nekvalitní hubicí by se vám pouze přisál na podlahu a nebylo by s ním možné hnout. A naopak, bez silného sacího výkonu vám úklid neulehčí ani ta nejlepší hubice, protože se budete muset stále vracet na stejné místo. Výrobci kvalitních vysavačů to vědí, a proto se zaměřují na vývoj kvalitních vysavačů a vyladěného příslušenství k nim.

Ušetříte finance za nákup sáčků a filtrů

I když na tyto dodatečné náklady při koupi vysavače myslí jen málokdo, nejsou to částky zanedbatelné. Za několik let se dokonce může stát, že cena sáčků a filtrů, které jste do vysavače museli zakoupit, je vyšší, než pořizovací cena nového vysavače. To už se vyplatí nad nákupem přemýšlet.

Ušetříte i tím, že nebudete muset kupovat nový vysavač

Věříme, že pokud vám kvalitní vysavač bude špičkové sloužit, nebude důvod ho měnit. A v případě poruchy se určitě vyplatí zajistit pro něj servis a nechat ho dále fungovat. Navíc mají kvalitní vysavače i delší dostupnost náhradních dílů – což se u levných strojů mnohdy říci nedá. Když ještě ve chvíli, kdy se vysavače prodávají , již nejsou dostupné základní filtry nebo další náhradní díly…

Každopádně to, že vysavač vám vydrží dlouho, jistě ocení jak peněženka, tak i příroda…

Takových vysavačů, které výše popisujeme je jistě více, my vám ze své osobní zkušenosti můžeme doporučit osvědčené vysavače značky Dyson. Jednoznačně vystupují z řady dlouhodobým vlastním vývojem, který například síťové vysavače dotáhl k dokonalosti.

Bezsáčkový síťový  vysavač Dyson Cinetic BigBall

Konkrétně u těchto strojů již byl vývoj zastaven před nějakou dobou. Ptáte se proč? Protože nic moc lepšího na nich není možné vymyslet.

Vysavače se vyznačují špičkovým sacím výkonem, kterému sekundují sofistikované hubice – a jejich kombinací získáte snadný a důkladný úklid všech typů povrchů.

Za druhé – a to je neméně důležité – pro svůj provoz vysavač nepotřebuje žádné sáčky ani filtry. Znamená to, že během jeho provozu – který je počítán na délku minimálně 10 let – nezakoupíte vůbec nic! Prostě jen vysáváte…

No a za třetí – určitě oceníte jeho snadnou obsluhu. Nízké těžiště vysavače zajistí, že se nikdy nepřevrhne na stranu – a i kdyby jo, sám se okamžitě postaví do správné polohy. Vysypávání vysátých nečistot je opravdu snadné a nádobu vyprázdníte jedním tahem, bez kontaktu s nečistotami. Zároveň s vysypáním nečistot i čistíte sítka na hrubé nečistoty v nádobě.

Značka Dyson určitě neusnula na vavřínech a pokračuje ve vývoji vysavačů – tentokrát ale bezdrátových bateriových vysavačů.

Tyčové bateriové vysavače Dyson

Díky svému vývoji hraje i tady značka Dyson první housle. Vysavač řady V11 Absolute Pro se řadí mezi nejsilnější bateriové vysavače na světě. A s dobou vysávání 60 minut s ním určitě dokážete uklidit i hodně velký byt. Navíc máte možnost pořídit si náhradní baterii a po vybití té první ji jedním klikem vyměnit za novou. Ale kdo by chtěl vysávat dvě hodiny v kuse?

Největším plusem bateriových vysavačů je jejich variabilita snadnost obsluhy. Chytrá elektronika neustále hlídá zatížení kartáče, podle toho uzpůsobuje sací výkon a vše vám přehledně zobrazuje na displeji. Vždy vidíte, jak dlouho ještě můžete vysávat.

Samozřejmostí je permanentní pratelný HEPA filtr, který zajistí výstupní vzduch ve třídě A, vhodný i pro vysávání v blízkosti alergiků.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button